5 nejlepších kancelářských balíků pro Android

Telefony a tablety s Androidem jsou už od začátku koncipovány jako univerzální nástroje na prohlížení obsahu i jeho vytváření. Jakkoliv je právě ono vytváření neustále problematické kvůli nepohodlnému zadávání informací skrze dotykový displej, svou roli plní moderní androidí zařízení slušně a to i díky kancelářským balíkům, které fungují jako doplněk pro stolní „ofisy“, ať už od Microsoftu, nebo nezávislých vývojářů. Na pětici nejzajímavějších a nejoblíbenějších kancelářských balíků pro Android se podíváme v našem článku o něco podrobněji.

Docs To Go

Známý také jako Documents To Go, tento plnohodnotný kancelářský balík nabízí vše, co byste si mohli přát v provedení, které je promyšlené, intuitivní a vhodné pro (v rámci dotykových zařízení) plnohodnotné pracovní nasazení.

Docs To Go obsahují 4 základní součásti - obdobu Word, Sheet, Slideshow a PDF (vše s dovětkem "To Go"), které odpovídají klasickým programům pro editaci dokumentů, tabulek, prezentací a PDF (pdfka tedy dokáže pouze číst). Takto kompletní nabídka u balíků zdarma není zcela samozřejmá, ale pokud se rozhodnete a Docs To Go si koupíte, můžete se těšit ještě na víc. Třeba na spolupráci s oblíbenými cloudovými službami, synchronizaci se stolními Windows, nebo odstranění reklamy.

OfficeSuite 7

Na přenosných zařízeních s Androidem je konkurence na poli kancelářských balíků opravdu obrovská, chyby se proto neodpouštění. OfficeSuite 7 jich naštěstí mnoho nemá a aspiruje na jeden z nejkomplexnějších programů svého druhu vůbec. Zvládá editaci 3 základních druhů dokumentů (text, tabulky, prezentace) a prohlížení PDF mu také nedělá problémy. Povedené dotykové prostředí sluší hlavně tabletům, ale OfficeSuite není žádnou chybou ani na smartphonu. Aplikace zvládá i spolupráci s cloudovými službami, ale třeba za kontrolu pravopisu a ukládání do PDF si budete muset připlatit, stejně jako za podporu otevřených formátů.

Polaris Office

Polaris Office není zatím takovým pojmem, jako dva výše zmíněné balíky, ale práci zastane stejně dobře. V základu je podpora 3 hlavních typů dokumentů plus prohlížení PDF souborů. Nechybí ani synchronizace s bezplatným cloudem, nebo možnost přístupu k dokumentům na Dropboxu a dalších cloudových službách. Nechybí ani funkce, které zvyšují pohodlnost použití, jako je Camera mode - ten umožňuje pořídit fotku a rovnou ji vložit do dokumentu.

Smart Office 2

Výše popsané balíky se snaží vypadat jako pracovní nástroje, přímé protějšky svých stolních konkurentů v podobě MS Office, nebo Open/LibreOffce. Smart Office 2 jde ale vlastní cestou a to nejen po stránce designu a funkčnosti, ale také obchodu. Nabízí se totiž jen a pouze v placené verzi, ale zato hned dokáže třeba ukládat do PDF a zvládá i ostatní věci, které mají ostatní balíky také pouze jako placené funkce. Přesto však nevíme, jestli může Smart Office konkurovat svým soupeřům, protože lidé si na mobilu 2x rozmyslí, jestli utratí 200 Kč za aplikaci, kterou si ani nemohou vyzkoušet. Přesto chválíme balík za originalitu a odvahu přijít se zcela odlišným způsobem ovládání. Pokud se vám fádnost ostatních balíků nelíbí, Smart Office by vám mohl sedět.

WPS Office

V našem seznamu nemůže chybět leader mezi mobilními kancelářskými balíky, jehož jméno vám ale možná nic neříká. WPS je zkratka klasických slov Writer, Presentation a Spreadsheets (obdoba Wordu, PowerPointu a Excelu) a na WPS Office se poměrně nedávno přejmenoval Kingsoft Office Suite. Jde o kancelářský balík, který můžete znát i ze stolních počítačů a na mobilech či tabletech jste ho snad už aspoň párkrát zahlédnout museli. WPS Office je zdarma a nabízí i nadstandardní funkce jako je spolupráce s cloudovými úložišti, nebo ukládání do PDF. Jednoduše vás nezklame, což oceňují i uživatelé, kteří mu na Google Play dávají nejvyšší známku a nejčastěji ho hodnotí i stahují a instalují.

Pokud by vás zajímalo, kam se poděly Google Dokumenty (QuickOffice), tak nejste sami. Google se rozhodl je nahradit třemi samostatnými aplikacemi (Dokumenty Google, Prezentace Google a Tabulky Google).

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 4 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru