Kdy a na jaké platformy vyjde Diablo Immortal? Přinášíme ucelený přehled novinek

Hru Diablo Immortal provázela kontroverze již od jejího oznámení v roce 2018. Přijde totiž v podobě mobilní hry na iOS a Android a nově se můžeme těšit i na nečekanou PC verzi. Tento nový Diablo počin od Activision Blizzard bude spuštěn 2. Června 2022, přičemž předběžná registrace je již možná na zařízeních s Androidem i od Applu.

Diablo Immortal to od začátku nemělo lehké. Fanoušci totiž očekávali Diablo 4 nebo remaster Diabla 2 a představení „nesmrtelného“ titulu většinu hráčů pořádně vytočilo. Někteří dokonce považují Diablo Immortal za neskutečný cash grab, a tedy dojnou krávu.

Objevují se také názory, že hra je pouze reskin hry Endless Of God od společnosti NetEase, která se spojila s Blizzardem, aby pomohla vyvinout Diablo Immortal.
Vypadá to však tak, že Diablo Immortal za pět let od svého oznámení a po různých veřejných beta verzích získalo o něco lepší reputaci a už to nevypadá na úplnou katastrofu. Stále však existují obavy, hlavně pokud jde o zpeněžení a nákupy ve hře.

Jak je na tom Blizzard Entertainment

Blizzard Entertainment, Inc. je americké herní vydavatelství a vývojář videoher se sídlem v Irvinu v Kalifornii. Její dceřiná společnost Activision Blizzard byla založena 8. února 1991 pod názvem Silicon & Synapse, Inc. třemi absolventy Kalifornské univerzity v Los Angeles.

Společnost se původně soustředila na vytváření herních portů pro hry jiná vydavatelství a studia. V roce 1993 začala s vývojem vlastního softwaru s hrami jako Rock n' Roll Racing a The Lost Vikings.

V roce 1993 se společnost přejmenovala na Chaos Studios, Inc. a jméno Blizzard Entertainment dostala až po akvizici distributorem Davidson & Associates. Krátce po těchto událostech vydal Blizzard hru Warcraft: Orcs & Humans.

Od té doby Blizzard Entertainment vytvořil několik pokračování včetně velmi vlivné, až revoluční, masivní multiplayer online RPG hry World of Warcraft v roce 2004. Kromě WoW jsme od Blizzardu dostali i další tři multimilionové herní série a to Diablo, StarCraft a Overwatch.

Mezi nejnovější projekty od Blizzardu patří rozšíření pro Diablo III, Reaper of Souls, karetní online hra Hearthstone, bojová multiplayer aréna (MOBA) Heroes of the Storm, třetí a poslední rozšíření pro StarCraft ll: Wings of Liberty, multiplayer střílečka z první osoby Overwatch a osmé rozšíření pro World of Warcraft. Všechny tyto hry jsou provozovány herní online službou Battle.net.

Blizzard pořádá každoroční herní konference BlizzCon, na jejichž fanoušky seznamují s novými výtvory z jejich dílny. První BlizzCon se konal v říjnu 2005 v Anaheim Convention Center v Kalifornii. BlizzCon je plný oznámení týkajících se her, ukázek připravovaných her a obsahu Blizzard Entertainment. Nabízí také sekce otázek a odpovědí, kostýmové soutěže a hratelné verze různých Blizzard her.

Od roku 2018 pověst společnosti Blizzard Entertainmanet utrpěla sérií špatně přijatých her, kontroverzí mezi hráči a zaměstnanci a nevhodného spát na pracovišti vůči zaměstnancům Blizzardu.

Co čekat od Diablo Immortal?

Diablo Immortal je akční role-play hra, ve které se postavíme proti různým démonům z pekla a snažíme se porazit a překazit Ďáblovi a jeho učedníkům jejich ďábelské plány plné utrpení a smrti. Hrajeme z perspektivy shora dolů a útočíme na nepřátelské démony, kterým pak krademe jejich loot.

Toto víme později použít k vyzbrojení našeho vyvoleného bojovníka. K dispozici je také klasické levelování a vlastní přizpůsobení, které bychom od herního žánru očekávali.

Nic neobvyklého však neočekáváme, protože Diablo Immortal zůstává velmi podobná již starším herním Diablo počinům. Diablo Immortal je první hra série vydaná od rozšiřujícího balíčku pro Diablo III v roce 2014.

Jak šel čas s herní sérií Diablo

Již Samotné Diablo 3 bylo v roce 2012 utopeno v různých kontroverzích kvůli mnoha věcem, ale asi nejvýraznější byla přetíženost serverů, na které se nedalo přihlásit. A když jsme se tam už dostali, tak nám hra prakticky vůbec nefungovala. Podobným problémem si před nedávnem prošla i novější hra Lost Ark, kde však tento problém vyřešili mnohem rychleji a lépe než Blizzard v letech minulých.

Herní titul Diablo lll obsahoval také trh se skutečnými penězi, kde jsme mohli najít někdy velmi vzácné předměty od jiných hráčů, které byly k prodeji. Trh byl později ze hry odstraněn s hlavní aktualizací, která přišla společně s expanzí Reaper Of Souls.

Doposud nejnovější počin ze série je Diablo 2 Resurrected, které vyšlo celkem nedávno 23. září 2021. Od vydání se Diablo 2 Resurrected těší převážně pozitivním recenzím a lze si jej zahrát na všech herních platformách jako Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One samozřejmě i na PC.

Bude Diablo Immortal zdarma?

Stejně jako u řady mobilních her, které nemají nic společného s Apple Arcade, i Diablo Immortal bude dostupné zcela zdarma. Vydavatelství NetEase je však dobře známo tím, že své hry velmi obohacuje lákavými způsoby jak získat od svých hráčů nějaký ten peněžní obnos. Diablo Immortal zatím bohužel nevypadá jako výjimka, což se ale do 2. června 2022 ještě může změnit.

Hráči, kteří již měli možnost otestovat si beta verzi nového Ďábla, si velmi často stěžují na problémy s hrou, které už tak nechtěně patří ke společnosti NetEase. Podobným problémem trpí i jiné herní tituly od této společnosti.

Problém spočívá v neustále vyskakujících otravných reklamách a upozorněních. Nejsou to však ta upozornění, která jsou na telefonech běžná, ale jsou to upozornění pocházející ze samotné hry.

Vlastně nám během hry vyskakují upozornění s červenými tečkami, které od nás žádají buď shromažďování, nebo úplně zamezení všech upozornění. Přesně toto je velmi běžná stížnost ať už v Diablo Immortal nebo v jiných titulech, a to v skoro všech her na podobný způsob.

Tato upozornění však existují z jednoduchého důvodu – snaží se udržet hráče v jejich super nadopované hře, aby se z ní později nevypařila zpět do možná příjemné reality.

Diablo Immortal na PC

Vydavatelství Blizzard položilo hráčům v roce 2018 otázku, ze které se později tvořily různé memes a mnoho lidí proto známé vydavatelství pořádně vysmálo. Jejich otázka zněla „Máte telefony, že?“. K vlně posměchů za jejich otázku se přidala i vlna kritiky za oznámení Ďábla Immortal namísto očekávaných remasterů Ďábla 4 nebo Ďábla 2.V té době bylo krásně vidět, jak byli někteří hráči z tohoto oznámení vytočeni.

Od roku 2018 přichází emulace Androidu a díky velmi zajímavým a užitečným aplikacím jako Bluestacks si tak umíme pořád zahrát hry, i když trošku omezeně, které jsou dostupné pouze na naše mobilní zařízení.

Aplikace Bluestacks je něco jako klasický Google Play obchod, který známe s Androidy a díky němu si dokážeme na počítače stáhnout skoro vše, co nám jen napadne. Od Sound Cloudu až po legendární mobilní hry jako Clash of Clans nebo Subway Surfers. I Bluestacks a tedy hráči na počítačích ovlivňují statistiky herních titulů k dobrému. Přece jen každý by se potěšil, kdyby se jejich hra rozšířila i na jiné platformy, o čemž by mnozí vývojáři ani nesnili.

Emulace často přináší výhodu použití myši a klávesnice nebo dokonce ovladače ve hrách, ve kterých bychom to opravdu nečekali a obvykle by je nepodporovali, ale jak Blizzard podrobně popsal ve svém blogu oznamujícím počítačovou verzi Diablo Immortal, záměrně umožnil vydání Diabla Immortal na počítače, aby zabránil používání emulací.

Ve sdělení jsme se také velmi podrobně informovali o podpoře ovladače, myši a klávesnice, jakož io tom, jak bude hra vypadat na monitorech. PC verze by se také dala použít k odstrašení těch, kteří provozují farmy s boty, aby nějakým způsobem zničili hry.

Diablo 4

Pokračování herního titulu Ďábla 3 je stále daleko, přičemž poslední záběry ze hry jsou ukázány spolu se čtvrtletní zprávou Blizzardu ze dne 28. března 2022. Ďáblo 4 momentálně nemá žádné datum vydání, ale letos určitě nevyjde.

Za zdržení pravděpodobně může odkoupení Activision Blizzard společností Microsoft. Kvůli tomu bude dost možné, že uvidíme hru na Game Passu. Teď, když má vše pod palcem Xbox, je pravděpodobné, že kromě data vydání hry na PC uvidíme i jiné datum vydání, a to na konzoli Xbox.

Blizzard a rok 2022

Rok 2022 není pro Blizzard úplně prázdným rokem, protože spolu s Diablo Immortal společnost vydá i konkurenční beta verzi Overwatch 2. Ta byla spuštěna 26. Dubna, ale Overwatch 2 ani Diablo 4 ještě nemají oficiální datum vydání. Blizzard se ovšem kromě her chystá vydat i další expanzi do World of Warcraft do konce letošního roku.

Teď, když máme mnohými milovaný, stejně jako nenáviděný či nepochopený herní titul představený, nám zbývá jen čekat na začátek června, kdy by hra měla být oficiálně spuštěna. Datum 2. červen však nemusí být zcela přesné, ale je dobré mít alespoň nějaký záchytný bod. Budeme tedy věřit Blizzardu a Microsoftu, že všechno zvládnou tak, jak slibují a Diablo Immortal konečně bude moci ukázat, co se v něm skrývá.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 1. díl

866288 přečteno
Nahoru