Nejlepší hry pro Váš tablet (4. díl)

Příval her na tablety a mobily ne a ne skončit, takže jsme už u čtvrtého dílu našeho speciálu, který patří mezi vůbec nejoblíbenější a nejčtenější na našem portálu. Opět jsme si pro vás přichystali pecky pro Android a iOS, které nejlépe vychutnáte na tabletu, ale rozhodně stojí za to je vyzkoušet i na mobilech.

Tip:

První díl článku o nej hrách pro váš tablet

Druhý díl článku o nej hrách pro váš tablet

Třetí díl článku o nej hrách pro váš tablet

Pátý díl speciálu o hrách pro tablet

Šestý díl speciálu o hrách na tablet

Flappy Bird

Flappy Bird jsou hitem, který skoro každý nesnáší. Je to droga, která vás vysává, což sice víte, ale nemůžete se od ní odtrhnout. Bere vám čas, rozčiluje vás, ale přesto musíte znovu a znovu spouštět ikonu s rozpixelovaným ptákem. Princip hry je jednoduchý – ptáček lítá, jen když klepnete na displej, jinak padá jako kámen k zemi. Díky tomu má značně rozevlátý styl letu (nejrovněji dokáže letět jen strmě vzhůru, nebo naopak strmě dolů), což je vzhledem k podobě herní mapy, která je plná zúžení v různých horizontálních úrovních, dosti problém. Pokud se dostanete přes první zúžení, gratulujeme vám, pokud zvládnete 10, tak už jste závisláci a mobil, nebo tablet by vám měl být zabaven. Pokud znáte verzi z PC, tak vězte, že ta je proti originálnímu Flappy Bird nesmírně primitivní a pravou výzvou je až klepání na dotykový displej. I když výzvou…spíše rychlou a jistou cestou k šílenství a vašemu zařízení rozpláclém na zdi, nebo podlaze, kam jste ho v návalu vzteku a beznaděje sami mrštili.

Jelikož ale Flappy Bird už ke stažení není, můžete vyzkoušet třeba jednu z jeho povedených kopií, Flappy Putin, která se s nadhledem dívá na současné světové dění. 

Republique

Tam kde hry na mobilní platformy ztrácejí na AAA tituly z počítačů a konzolí, vypomáhají si originalitou, která je občas opravdu dechberoucí. Příkladem je i Republique, což je adventura se stealth prvky, ve které hrajete za tajemného a velmi schopného hackera. Ten v totalitním státě pomáhá v útěku mladé revolucionářce a to za pomocí kamer, do kterých se nabourává, a bezpečnostních systémů.

Dead Trigger 2

S Dead Trigger 2 posunuli čeští vývojáři z Madfinger Games laťku stříleček na přenosných zařízeních o pořádný kus nahoru. Fantastická je zejména grafika, která překypuje detailními texturami i efekty, které by se neztratily ani v trojáčkové střílečce na počítačích. Opět, stejně jako v prvním díle, budete střílet hlavně zombíky, ale to neznamená, že budete mít čas a klid mířit. To nehrozí, protože se na vás ženou vždy ze všech stran, v hojném počtu a mnohdy i velmi kradmo, takže než vystřílíte jeden vchod, tak vaše záda potká nepříjemné velmi blízké setkání s umrlcovými zuby.

Sýrový svět

A pokračovat budeme další českou hrou. Jde o jeden z prvních výtvorů mladého studia Alda Games a tentokrát je hra cílena na mladší publikum, nebo celé rodiny, které se u mobilní hry dokáží bavit společně. Ve hře pomáháte myšákovi najít poschovávané kousky sýru, aby jimi nakrmil hladovějící myší rodinku. Úkoly, které k tomu vedou, jsou šíleně rozmanité a společně s vynikající kreslenou grafikou jde o největší lákadlo hry.

Slash of the Dragoon

Japonci umějí bojovky a RPGčka jako nikdo na světě, byť jejich styl nemusí vyhovovat každému. Společnost Wonderplanet vytvořila Slash of the Dragoon jako de facto tahové RPG s unikátním soubojovým systémem, ve kterém schopnosti vyvoláváte kreslením linek skrze létající bloky. Pokud máte rádi japonské hry a jste RPG pozitivní, určitě Slash of the Dragoon na mobilu, či tabletu musíte mít, teď hned.

Deus Ex: The Fall

Deus Ex, i na poměry PC velmi komplexní hra, se na mobily nehodí. Pokud si to myslíte, tak vás The Fall s přehledem přesvědčí o opaku. Ten vychází z moderního Human Revolution, ale soustředí se na jinou hlavní postavu, augmentovaného bývalého člena SAS Bena Saxona. Hra svému vzoru odpovídá hratelností, zasazením příběhu i celkovou atmosférou, takže pro fanoušky Deus Ex jde o povinnost, byť za hru dají celé dvě stovky.

Osmos

Jedna z nejkrásnějších a nejnápaditějších her pro Android a iOS vám dává do rukou kontrolu nad koulí, která se pohybuje v prostředí plném…dalších koulí. Pohybem se zmenšuje, což lze napravit pohlcováním menších koulí. Ty větší naopak mohou fungovat jako nepřátelé, nebo překážky. Jelikož vám obrázek nic neřekne, zvolili jsme raději rovnou ukázku skrze video, tak se kochejte, hudba i grafika k tomu přímo vybízejí.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 1
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru