Nejlepší hry pro Váš tablet (2. díl)

V prvním díle našeho speciálu o hrách pro tablet, potažmo i smartphony, jsme vám doporučili největší legendy tohoto zábavního odvětví v čele s Angry Birds, Infinity Blade 2, nebo Plants vs. Zombies (první článek o hrách pro tablet ZDE). Už je to ale více než čtvrt roku a na nebi tabletových her přibylo hodně nových hvězdiček i hvězd, kterým se budeme věnovat právě teď.

Aktualizace: Třetí díl našeho speciálu najdete ZDE

                    Čtvrtý díl speciálu o hrách pro tablet najdete ZDE

                    Pátý díl speciálu o hrách pro tablet najdete ZDE

                    Šestý díl speciálu o hrách na tablet najdete ZDE

Pou

Pou není žádná novinka, ale spíše rest z prvního dílu speciálu, který teď napravujeme. Novodobému tamagoči šílenství jsme se věnovali už ve dvou samostatných článcích, ať už o samotné hře Pou, nebo o jeho zprovoznění na PC přes emulátor Bluestacks. Oproti starým tamagoči do kapsy se Pou může pochlubit mnohem většími možnostmi, které jako starostliví pečovatelé a pečovatelky máte. Udržujte Poua najedeného, čistého a dodejte mu dostatek zábavy a bude šťastný jako blecha. Zanedbávejte ho a onemocní. Jednoduché, ale chytlavé tak, že Pou pobláznil malé i velké hráče na mobilech a tabletech na celém světě.

Subway Surfers

Jedním z nejpopulárnějších žánrů na tabletech, který je jako dělaný pro nenáročné dotykové ovládání, jsou skákačky „na koleji“, což je označení, které pro Subway Surfers platí dvojnásob. Ovládáte si postavičku, která automaticky běží rovně a vy musíte jen uhýbav, skákat a metat kotouly, abyste se vyhnuli rozmanitým překážkám, ať už statickým, nebo pohyblivým. V Subway Surfers jde nejčastěji o vlakové soupravy, přičemž kromě rychlých úhybů musíte nasbírat co nejvíc mincí, které slouží k usnadnění postupu hrou.

Kingdom Rush

Nejlepší Tower Defense a strategie na mobilních zařízeních vůbec Kingdom Rush si vás získá od prvních momentů, kdy budete své království bránit před nájezdy skřetů a další temné havěti. Hra má šílené množství možností při samotném hraní i mezi levely, kdy si za získané hvězdičky odemykáte nové schopnosti a vylepšení i celé specializované věže. Postupně k tomu přibyde i vlastní hrdina a strategie dále načichne i RPG prvky. Obrovská rozmanitost nepřátel pak jen pomáhá tomu, aby vás Kingdom Rush jen tak neomrzela. Hra je, na vyšší obtížnosti, opravdovou zkouškou umu každého hráče a dohrát na hard už chce nervy z ocele.

Tiny Thief

Tiny Thief je na první pohled nezvyklou hrou v portfoliu finských Rovio (Angry Birds, Bad Piggies, Amazing Alex), ale tentokrát tito průkopníci mobilní zábavy fungují pouze jako vydavatel hry od studia 5 Ants. Tiny Thief je adventura, ve které budete, v nádherné grafice, řešit nejrůznější logické problémy. Nesoustředí se na fyzikální hrátky, ale po vzoru starých point-and-click adventur, ve kterých jsou bystrá mysl a dobrý plán vašimi nejlepšími spojenci.

Clash of Clans

Skvělá strategie Clash of Clans je dostupná pouze na zařízeních s iOS, ale lepší volbu na tabletech asi nenajde, máte-li tedy rádi budování a válčení s živými protivníky, kteří vždy znamenají větší výzvu, než počítačem řízení bot. Každý hráč si totiž svou vesnici a její obranné prvky může postavit libovolně, takže každý útok bude jiný. Zároveň se ale musíte bránit i vy, respektive vybudovat takový obranný val, abyste se pokud možno ubránili nájezdníkům, kteří vám chtějí vyplenit zásobárny surovin. Hra neustále bobtná a nikdy se vám nestane, že by nebylo co dělat. Navíc je hra silně založena na sociálním prvku, který představují aliance až o padesáti členech, kteří si mohou všelijak pomáhat a hlavně komunikovat.

Earn to Die

Earn to Die je klasikou a důkazem, že někdy stačí velmi málo a na světě se ocitne hra, která kvalitně zabaví. V postapokalyptickém prostředí zde budete se svou károu přejíždět zástupy zombíků, za které dostáváte peníze na upgradování auta, ať už si pod ním představíte větší nádrž, silnější motor, nebo třeba kulomet na střeše a raketový pohon. Hra je opravdu primitivní, stačí jet jedním směrem a občas použít boost (ke kterému právě slouží upgrade na raketový pohon), abyste se dostali co nejdál, než vám dojde palivo. Ale přesně tento druh zábavy od her pro mobil a tablet čekáme. Instantní a návyková hratelnost je ideální na všechny ty pětiminutovky v MHD, při čekání na vlak, na WC, nebo před spaním místo pár stránek oblíbené knížky.

Candy Crush Saga

Jestli nevypnete tuhle hru do dvou vteřin po zapnutí, už ji nevypnete nikdy. Vtíravá a neuvěřitelně strašná hudba se vám dostane pod kůži a vy nebudete moci přestat ve spojování tří a více stejnobarevných cukrovinek, ostatně jako v každé z bejeweled her. Na Candy Crush Saga je unikátní zasazení do světa dobrot, právě muzika, ale i skvělá grafika s dokonale plynulými animacemi a efekty, které přijdou na scénu v momentě, kdy si šikovnou hrou změníte obyčejné cukrovinky na ty speciální, které pak po odpálení spustí řetězové vlny výbuchů ostatních cukrovinek. Delicious.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
marie
marie

jak mam stahovat na tablet z počitač hry

27.06.15 19:11 reagovat

Doporučujeme

Nahoru