Nejlepší hry pro Váš tablet (3. díl)

Již třetí díl našeho seriálu vám opět představí nejlepší hry pro tablety i smartphony, které by na vašem zařízení neměly chybět. Pro více zajímavých her si přečtěte i naše předchozí články:

FIFA 14

Nový ročník fotbalu od EA Sports se od toho předešlého liší hlavně tím, že je zdarma. Bezesporu jde o nejlepší fotbal na mobilních telefonech a tabletech. Devizou série FIFA je odjakživa licence – na ligy, na týmy i na hráče, takže se mnohem snáze do hry ponoříte. Hra hodně sází na online multiplayer, ve kterém lze absolvovat nejenom přáteláky, ale i celé sezóny.

Infinity Blade 3

Série Infinity Blade ukazuje, že mobilní hry nemusejí technologicky tolik zaostávat za těmi počítačovými. Infinity Blade 3 stojí opět na Unreal Engine, který patří mezi nejpoužívanější enginy současnosti. Zatímco v prvním díle jste šli po krku Raidriarovi, ve druhém jste se dozvěděli, kde že leží pravda a ve třetím konečně bojujete proti tomu, kdo si to opravdu nejvíc zaslouží. Středověká rubanice plná komb se totiž posunula kamsi do roviny sci-fi ne nepodobného legendárnímu Highlanderovi, a jestliže vás příběh nebo hratelnost v předchozích dílech chytly, trojka je naprostou povinností, obzvláště kvůli tomu, že se hraje a že vypadá ještě o kus lépe.

Plants vs. Zombies 2

Po Fifě tu máme další pokračování, jehož největší novinkou je bezplatnost. Ověřená hratelnost zůstala a navíc vám nákupy přímo v aplikaci nikdo nevnucuje. Sice je budete mít pořád na očích, ale hra je v pohodě hratelná i bez nich. Další novinky zastupují hlavně nové rostlinky, noví nepřátelé a nové power-upy.

Turbo Racing League

Některé hry jsou prostě předurčeny k úspěchu. Když si vezmete tratě podobné micromachines a místo angličáků dáte do role závodních speciálů upravitelné šneky, tak asi tušíte, že jste nešlápli vedle. Právě turbo šneci vám budou dělat v této hře společnost. Hra je vytvořená na motivy animáku Turbo.

Hill Climb Racing

Po vizuálně vynikajících kouscích tu máme něco jednoduššího, ale nikoliv horšího. Poněkud primitivnější grafika nevadí, alespoň nic nestojí v cestě poctivé hratelnosti. V roli jezdce do vrchu totiž musíte dojet co nejdál, kopec nekopec. Po cestě sbíráte body a hlavně benzín, který vám jinak velmi brzy dojde. Ačkoliv to tak na první pohled nevypadá, tahle hra chytne a nepustí.

Construction City

Vývojářům Construction City se povedlo spojit budování a ovládání rozmanitých prostředků od ještěrky, přes bagr, až po jeřáb. V každém z více než 100 kol na vás čeká těžký úkol, který musíte splnit s využitím dostupných zdrojů. Hra obsahuje i editor levelů, které lze pak snadno sdílet s ostatními hráči.

Worms 2: Armagedon

Válkychtiví červíci jsou zpět, tentokrát v provedení pro Android a iOS. Strategie, odhad a štěstí jsou tři základní věci, které budete potřebovat v téhle apokalypse, ve které granáty vzduchem létají stejně často jako nebohá těla červíků. Multiplayer přes bluetooth, nebo internet pak zajistí, že vás hra nepřestane bavit, nikdy.

Asphalt 8

Legendární závodní série už se chlubí osmým dílem, který je šílenější a hezčí, než jeho předchůdci. Co víc chtít? Rozmanitá prostředí vás nikdy nepřestanou bavit, rychlá auta vám rozpumpují krev v žilách a nad kaskadérskými skoky zůstanete stát s otevřenou pusou. Závodit můžete také v multiplayeru a to i v asynchronním.

Dead Effect

Česká vývojářská studia si zcela podmanila žánr mobilních zombie stříleček. Kromě světoznámého Dead Triggeru totiž další šikovné české ručičky ukuchtily Dead Effect, což je hra velmi podobná. Nabízí však o něco atraktivnější prostředí vesmírné lodi, která se řítí k Zemi, zatímco je plná zombíků, kterými se musíte prostřílet. Technologicky jde opět o naprostou špičku a hra vypadá ještě lépe, než samotný Dead Trigger.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Doporučujeme

Nahoru