Nejlepší hry pro Váš tablet (6. díl)

Dnes to pro vás máme už šestý díl našeho speciálu o hrách pro mobilní zařízení a zejména tablety. Čeká na vás šestice prvotřídních her, které vás na dlouho zabaví. Vybírat můžete z postřehových, strategických i logických her nejvyšší kvality.

Plague Inc.

Hra britsko-českého původu, která si získala miliony fanoušků na celém světě. Hrajete v ní za nemoc, která se snaží…vyvraždit lidstvo. Aby se vám to povedlo, musíte nemoc vhodně mutovat a to ve třech kategoriích – přenositelnost, příznaky a schopnosti. Můžete si tak vybrat, zda se chcete šířit vzduchem, krví, vodou, zvířaty, nebo vším dohromady, nebo jestli chcete, aby se nemoc projevovala zhoršeným dýcháním, vyrážkou, cystami, selháním orgánů,… a nakonec je také na vás vybrat své nemoci odolnosti (aby nákaza přežila v horku/zimě, nebo aby se dala hůře vyléčit). Cílem je nakazit každého člověka na zemi a vymýtit lidskou rasu, než vynalezne lék. Prohrát můžete tak, že bude vynalezen lék, nebo že zabijete všechny hostitele, než stihnete nakazit každičkého člověka na světě. Na výběr máte z různých typů onemocnění, respektive jejich původců – začínáte s bakterií, ale hru si můžete ozvláštnit hraním za virus, nebo za houbu, či jiné potvůrky. Každý původce má své vlastnosti, což zaručuje, že se při opakovaném hraní nebudete nudit.

Mr. Flap

Mr. Flap je co do názvu i provedení na první pohled silně inspirován Flappy Birdem, kterého jsme už intenzivně řešili v době, kdy šlo o celosvětový fenomén. Mr. Flap je ale asi prvním klonem, který si zaslouží pozornost sám o sobě. Čistá grafika, nápaditá úprava základní hratelnosti, dva zajímavé herní módy a brutální obtížnost dělají z Mr. Flap hru, která stojí za vaši pozornost víc, než originál.

Hay Day

Farmaření od legendárních vývojářů ze Supercell je plné roztomilých zvířátek, svobody a sociálních vazeb s ostatními hráči. Díky neomezeným možnostem je každá farma jiná – přesně taková, jakou si ji představujete. Díky dokonalé kreslené grafice a tvůrčímu smyslu pro detail navíc neodtrhnete oči od displeje svého tabletu, nebo mobilu.

Angry Birds Epic

Angry Birds začínali jako prostá logická hra o katapultování ptáků na prasečí hlavy schované v různě důmyslných a pevných základnách. Nedávno jsme se dočkali rozšíření série o závody Angry Birds GO!, ale s dílem nazvaným Epic se Rovio pustilo rovnou do RPG s tahovými souboji! Na prasečím ostrově musejí vaši hrdinové vykonat spoustu odvážných skutků, sbírat předměty, porážet zlotřilé prasečí nepřátele a objevovat rozmanitá místa plná pokladů.

Puppet Soccer 2014

Kvalitní hry od českých tvůrců tu nikdy nezapomeneme zmínit a výjimku nemůžeme udělat ani u Puppet Soccer 2014. Fotbalová hra od NOX GAMES představuje v hlavní roli slavné hlavy světových hráčů. Ano, hlavně hlavy, které jsou v Puppet Soccer vyvedeny ve zvětšené karikované podobě. Proti sobě vždy nastoupí dva týmy reprezentované jediným hráčem, který musí na 2D hřišti chytat, bránit i útočit.

Tetris Blitz

Jedna z největších legend mezi logickými rychlíky, Tetris, se v posledních letech netěšila příliš velké pozornosti. Změnit se to rozhodli v EA, kde koncept hry trochu nakopli směrem k moderním akčním trendům. Blitz je předělávkou, která na první pohled vypadá věrné originálu, ale záhy přijdou na řadu možnosti a bonusy, které z běžného tetrisu rozhodně nepamatujeme. Cílem hry je do časového limitu nahrabat co nejvyšší skóre, k čemuž si dopomůžete násobiči, bonusy a mocnými finálními „útoky“.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 7 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru