Nejlepší hry pro Windows Phone (1. díl)

Pravděpodobně jste zachytili náš seriál článků o hrách pro tablety a smartphony, kde se však věnujeme spíše hrám, které se proslavily na Androidu, nebo iOS. Dnes se však zaměříme na platformu, která je pověstná tím, že kvalitních her je na ní nedostatek, tedy nejmladší z velkých mobilních systému Windows Phone 8. Výčet níže je velmi stručný, zas tak málo her na Windows Phone 8 není, a dokonce bychom si dovolili říct, že nouzí o kvalitní tituly trpět nebudete, ať jste sebenáruživějším hráčem na mobilních platformách.

Navštivte i náš článek o aplikacích pro Windows Phone

Defend Your Life

Když vyjde kvalitní hra na Windows Phone, je to spíše zázrak, už vůbec není ale zvykem, aby tam vycházela přednostně. Čeští vývojáři ale mají k této platformě blízko, což je i pŕípad Alda Games a jejich nového přírůstku Defend Your Life! který vychází na Windows Phone s časovou exkluzivitou. Jde o tradiční tower defense hru v netradičním prostředí - vaše věže a jednotky totiž chrání útroby lidského těla a protivníky jim nebude nic jiného než viry, bakterie a podobná havěť. Dost možná nejlepší Tower Defense hra poseldní doby, která těží kromě nápadu také ze skvělé grafiky, kvalitního originálníh soundtracku a zábavné strategické hratelnosti.

Angry Birds

Legendární pomstychtiví opeřenci nemohou chybět nikde, tudíž ani na Windows Phone. Pokud hru nějakým zázrakem neznáte, vězte, že stojí za vzestupem zájmu běžných (ne)hráčů o smartphony a hry na nich. V Angry Birds ovládáte prak, který vystřeluje ptáky útočící na prasata a jejich pevnůstky z různých materiálů. Každý druh ptáka má speciální schopnosti aktivované klepnutím na displej, takže z malého modrého se vyklubou v letu tři, žlutý má extra průraznou sílu a podobně. Stovky levelů znamenají desítky hodin zábavy a občas i pořádnou výzvu. Doporučujeme vám vyzkoušet i další díly Angry Birds série.

Sýrový svět

Dnes tu budeme zhusta propagovat hry vyrobené zlatýma českýma rukama a začneme počinem od Alda Games s názvem Sýrový svět. Hra je určená pro celou rodinu, kdy si dospělí užijí řešení zábavných hádanek a děti pořádně potrápí svůj rozvíjející se mozek. V hlavní roli najdeme sýruchtivého myšáka, který se v každém levelu musí vypořádat s nějakou tou překážkou, aby dosáhl vytoužené žluté odměny. Hru zdobí hezká kreslená grafika a díky čtyřem desítkám levelů vás na pár cest do školy, či práce rozhodně zabaví.

Subway Surfers

Parta mladých výtržníků je přistižena při poškozování veřejného majetku, a tak začíná nebezpečný útěk skrze metro, které vás může každou chvíli porazit. Takhle nějak by se dala charakterizovat hra Subway Surfers, ale jakkoliv vás učí samé nerozumné věci, je to velká zábava. Uhýbáte se všelijakým překážkám, sbíráte mince a snažíte se doběhnout co nejdále, abyste se posunuli do další úrovně.

Fruit Ninja

Legendární porcovací hra, ve které se snažíte tahem prstu rozsekat co nejvíc ovoce, by vám rozhodně neměla uniknout. Jde o v zásadě jednoduchou, ale na ovládnutí složitou hru, která vás spřátelí s dotykovým displejem, zostří vaše reflexy a spolehlivě vás pobaví. Od stejných tvůrců bychom vám také rádi doporučili originální 2D běhací/skákací/létací hru Jetpack Joyride.

Zachraň Šneka

Druhá česká hra je opět logická, opět od Alda Games a tentokrát v ní nelobujete za práva myší, ale hlemýžďů. Zachraň Šneka využívá hlavně hádanek fyzikálních, kdy je potřeba různými prostředky dostat hlemýždě do bezpečí před smrtícími vlivy jako jsou padající šutry, nebo příliš ostré slunce. Kromě boje o přežití vás hra vede i ke sbírání hvězdiček, jak je v mobilních hrách časté, a dokončit některé levely „na plný počet“ je pořádná výzva.

Where's My Water?

Swampy je roztomilý krokodýl, který si ze všeho nejraději vychutnává pořádnou koupel. Náplní hry je mu tu vodu obstarat, aby se jeho vana naplnila až po okraj, což je zpočátku poměrně snadné, ale postupem levely se tato mise značně komplikuje. Vaším základním nástrojem je kopání – odbouráváním zeminy totiž voda proudí dolů (když je hra zlá, tak i nahoru) a vy ji můžete správně nasměrovat, ať už přímo do trubky vedoucí ke Swampyho sprše, nebo kamkoliv jinam, třeba k otevíracímu mechanismu, bez jehož odemčení ani žádná cesta ke krokodýlkovi neexistuje.

Díky několika krokům, které vedou k dokončení levelu, je potřeba velmi pečlivá práce s většinou omezenými vodními zdroji.

Robotek

Třetí hra z domácí produkce, tentokrát od vývojářů z Hexage. Ujmete se v ní role bojovníka proti robotům, kteří ovládli svět. Bitvy probíhají na různých uzlech na mapě světa, nebo „jen tak“ v online multiplayerových kláních. Vždy ovládáte jednu základní jednotku, která může vykonávat 9 základních činností ze tří kategorií – útok, obrana a tvorba robotků. Výběr kategorie je na hráči, samotné činnosti jsou ale pak částečně dílem náhody díky 3 točícím se válcům, které obsahují ony 3 schopnosti příslušející ke každé kategorii. Výsledek losování lze poměrně ovlivnit, a pokud se vám povede vytočit tři stejné činnosti, tak se provedou v maximální síle a ještě můžete točit znovu (jinak se střídáte se soupeřem po jednom zatočení). Návykový soubojový systém je vyšperkován vynikající neonovou grafikou, která je pro tvorbu Hexage již typická. 

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru