Nejlepší aplikace pro Windows Phone (1. díl)

Dnes se konečně podíváme na aplikace pro Windows Phone. Dosud jsme se soustředili zejména na tabletové apky a hry, které mnohdy na WP nenajdete, ale následující seznam nepostradatelných programů byl vytvořen tak, aby obsahoval jen aplikace dostupné i pro Windows Phone 8.

Navštivte i náš článek o hrách pro Windows Phone

Skype

Aplikaci Skype před lety koupil Microsoft, proto není divu, že ji do svého systému vložil. Bezplatné volání s pomocí tohohle jednoduchého programu zvládne každý, stačí internetové připojení. Dovoláte se nejen na další mobily s Windows Phone, ale i na stolní počítače, notebooky, tablety a mobily bez ohledu na platformu.

Mapy.cz

Ve světě map vládne Google, ale u nás to nemá tak jednoduché díky Seznamu a jeho Mapám.cz. Nejpodrobnější mapy České republiky si díky téhle aplikaci můžete stáhnout i do mobilu (do určité velikosti), nebo je používat klasicky online. Nechybí plánování trasy, různé druhy map a propojení s katalogem Firmy.cz.

Facebook

Aplikace pro Facebook nesmí už nějakou dobu chybět v žádném mobilu. Nejinak je tomu i na WP8. S touto aplikací můžete prohlížet novinky, špehovat na profilech a posílat zprávy všem přátelům. Jestliže jste na téhle sociální síti závislí, bez téhle aplikace se neobejdete.

Instagram

Čtverec, intenzivní filtr a tisíce lajků, to je svět Instagramu, foto-sociální sítě, ve které se může stát oblíbeným autorem fotek každý, bez ohledu na to, co ví a neví o focení. Instagram využívá mnohých schopností vašeho smartphonu – nejdříve uděláte fotku, v mobilu ji hned zpracujete a šoupnete do alba na internetu, kde je přístupná ostatním uživatelům. Zároveň můžete sledovat ostatní uživatele, nebo sdílet své výtvory na Facebooku a dalších sítích.

Viber

Geniálně jednoduchá konkurence Skypu se jmenuje Viber a využívá hlavně toho, že se naváže na vaše telefonní číslo. Díky tomu dokáže okamžitě prohledat váš seznam kontaktů a identifikovat v něm další uživatele, kteří Viber používají. Stejně jako Skype lze i Viber použít k volání zdarma i k volání na čísla, která nepoužívají Viber, kde je využíváno zvýhodněných VoIP tarifů.

Facebook Messenger

Připadá vám zbytečné mít dvě Facebookové aplikace, z toho jednu pouze na posílání zpráv? Zvykejte si, protože Facebook vám odesílat zprávy brzo přes klasickou FB aplikaci nedovolí. Není to však na škodu, protože FB Messenger je mnohem pokročilejší aplikací, co se posílání zpráv a chatování týká. Její používání je komfortní a zdaleka převyšuje možnosti Facebook aplikace „vše v jednom“.

Shazam

Slyšíte hudbu, líbí se vám, ale netušíte název písničky ani autora... Kdysi to znamenalo bezesné noci a otravování okolí svým broukáním, ale dnes to za vás vyřeší Shazam. Program, kterému dáte onu písničku poslechnout, a on vám řekne, co že to je. Z tohoto užitečného, ale jednoduchého nástroje se postupně Shazam přetransformoval i ve zprostředkovatele dalšího hudebního obsahu přes YouTube a umožňuje také identifikovanou hudbu rovnou koupit.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Nahoru