Test antivirových programů

OchranaVýběr správného antivirového řešení není jednoduchá záležitost. Možnost jednoduššího výběru navíc znesnadňuje velké množství různých antivirů, které jsou na trhu dostupné. Pokud se chceme rozhodovat dle reklamy nebo popisů jednotlivých programů, naprosto jasně ten nejlepší nevybereme, jelikož tuto stránku mají zvládnutou všichni výrobci a reklama a marketing je klíčem k úspěchu v mnoha odvětvích. Právě z tohoto důvodu provádí a zveřejňuje na svých stránkách společnost  AV-Comparatives různé testy a porovnávání antivirů, aby si mohl zákazník nezávisle vybrat nejlepší dostupný program pro ochranu PC.

Testy jsou založeny na několika základních vlastnostech antivirů, které jsou klíčové pro koncového uživatele – úspěšnost v odhalení škodlivého softwaru a počet falešných hlášení/poplachů. Na uživateli potom zůstává výběr dle ostatních parametrů (cena, uživatelská přívětivost, náročnost na provoz). Proto je silně doporučeno si před koupí možné favority nezávazně vyzkoušet, aby se předešlo právě nepříjemnostem spojeným s běžným používáním.

Testována byla dvacítka nejznámějších softwarových produktů:

Seznam testovaných antivirů

Co se týče spolehlivosti při odhalování nebezpečí, následuje tabulka, která procentuálně shrnuje úspěšnost jednotlivých testovaných produktů:

Tabulka spolehlivosti

 

Velmi důležitým ukazatelem je také počet falešných poplachů (FP) – tedy omylových hlášení, označujících bezproblémový program za možnou hrozbu. Tabulka opět ukazuje, jak antivirová řešení obstála při tomto úkolu:

 Tabulka falešných poplachů

Na závěr společnost pravidelně (aktuálně Březen 2012) zveřejňuje pořadí úspěšnosti antivirů, kde se na prvních třech příčkách umístili Bitdefender, G Data a Kaspersky.

Výsledky testu za září 2012 naleznete zde.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Podobné články

Další články
Nahoru