Jak stahovat videa z Youtube do mobilu a tabletu?

O stahování videí z Youtube jsme si napsali vyčerpávající návod již dříve, ale dnes to bude o stahování přímo do telefonů, na kterých digitální obsah konzumujeme stále častěji a v mnoha případech i častěji než na samotných PC, nebo noteboocích.

V poměrně uzavřených ekosystémech, kde si Google může leccos ohlídat, není stahování z Youtube, jeho mocného reklamního nástroje, příliš snadné. Aplikace vznikají a zanikají, fungují a pak nefungují,… Naštěstí existuje pár kvalitních programů, díky kterým dostanete video z Youtube (a nejen z něj) do svého telefonu, ať už je s logem nakousnutého jablka, nebo přímo s androidem od Googlu.

Stahování do Androidu přes MediaClip

Nejprve si do svého mobilního telefonu/tabletu stáhněte aplikaci MediaClip. Je zdarma a funguje překvapivě dobře, ačkoliv se to z uživatelského prostředí nemusí vůbec zdát (vypadá otřesně). Navíc je MediaClip plný reklam, ale funguje i na obstarožních přístrojích (testováno na T-Mobile G1 s Androidem 2.3, který tam sotva funguje). Tak, vrhněme se na to:

 1. Spusťte aplikaci MediaClip
 2. Zadejte, co hledáte, přes Search – nebojte se, rovnou hledá videa, takže se pravděpodobně trefí do toho, co hledáte (dokáže stahovat i z jiných zdrojů, než je Youtube, což se může hodit)
 3. Vyberte si video, které chcete stáhnout – normálně na něj klikněte, MediaClip funguje do jisté míry jako běžný internetový prohlížeč
 4. Až se otevře stránka s videem, klikněte vpravo nahoře na tlačítko DL
 5. Vyberte si video, které chcete stáhnout a opět klikněte na tlačítko DL
 6. Video se začne stahovat – můžete si ho poté hned prohlédnout
 7. Video se uloží na SD kartu do složky Movies

Program obsahuje vlastní download manager, historii stahování, záložky i vkládání URL, takže se nemusíte bát, umí toho opravdu hodně. Jediné, co nás mrzí, jsou všudypřítomné reklamy a odflákuté prostředí.

Stahování do iPhone/iPad/iPod Touch přes MediaBurner

MediaBurner funguje úplně jinak – hlavně je uživatelsky mnohem přívětivější a vzhledově konzistentní. Bohužel, musíte si ho zaplatit, stojí necelé dva dolary, což není tolik, uvážíte-li možnosti, které vám nabízí. Stahování se tu říká „Watch Later“ a mnohem lépe je zde propracované napojení na Youtube.

 1. Nainstalujte si aplikaci MediaBurner
 2. Spusťte ji
 3. Procházejte různé kategorie, nebo vyhledejte klíčové slovo, které hledáte
 4. Video si můžete v programu pustit
 5. Nebo stáhnout – klikněte na ikonku videa a zmáčkněte Download
 6. Po stáhnutí můžete videa sdílet, nebo rovnou pouštět v MediaBurneru

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 2 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Jordi
Jordi

media burner je riadna ...... Katastrofa, nefunguje korektne.

31.12.13 01:33 reagovat

Lukas
Lukas

Stáhne se to jak má ale píše Nelze spustit.

30.11.13 18:43 reagovat

Podobné články

Další články

Doporučujeme

Nahoru