Navrhněte si byt jednoduše online

Vysněné bydleníZařizujete nový byt, nebo jste si postavili vlastní dům a potřebujete jej vybavit? Kreslíte si plánky pokojů na papírky a ty různě skládáte dohromady? Pak je nejvyšší čas přejít na elegantní, detailní a hlavně přenositelné řešení. Online programy a nástroje pro návrh či design místností vám pomohou. Díky nim rychle vytvoříte půdorys vašeho bytu, na který můžete začít kombinovat nábytek, vybírat barvu stěn a pokládat koberce. Vše online, zdarma a bez zdlouhavých návodů nebo placených hodin školení odborníky. Jediné co potřebujete je zařízení připojené k internetu, internetový prohlížeč a vlastní fantazii. Níže najdete seznam nejlepších online programů – stačí si vybrat a můžete začít. Pokud jste zvyklí na starou klasiku v podobě desktopových programů, nenchte si ujít článek o 3D interiérových a designerských programech.

MyDeco 3D Home Planner

MyDeco 3D Home Planner patří mezi nejlepší a nejkomplexnější plánovače pokojů a celých domů, které jsou k dispozici pro online navrhování. Ovšem i přes jeho široké možnosti a velkou databázi designerských prvků (k dispozici je 120 tis. reálných produktů ve 3D), lze program využít k snadnému a rychlému návrhu obývacího pokoje nebo společenské místnosti.

mydeco website

Samotný nástroj a jeho rozhraní je velmi podobné běžným 3D programům. Pracovní plocha s orientační mřížkou, levý panel pro ovládání či přepínání pohledů (navíc s okamžitým renderováním náhledu) a několika dalšími možnostmi a konečně pravý panel, který nabízí veškeré modelovací možnosti – od výběru tvaru místnosti, až po jednotlivé kusy jejího vybavení. Při startu nového projektu je automaticky na pracovní plochu umístěna 3D kamera. Její pozici je možné libovolně měnit a získávat tak snímky Vašeho modelového pokoje a to jak ve 2D, tak i ve 3D s následnou možností exportu na sociální sítě či emailovou adresu.

MyDeco Editor

Shrnutí: MyDeco 3D Home Planner pokrývá široké spektrum uživatelských požadavků a přání. Umožňuje jak snadné a rychlé navrhování, tak detailní design s důrazem na přesné provedení. Ovládací prvky mohou v počátcích působit zmatečně, ale vše se změní během několika prvních kliknutí.

 

MyDeco 3D Home Planner online

Autodesk Homestyler

Autodesk Homestyler zaujímá jednoznačně nejvyšší příčku mezi online nástroji pro rychlý a kvalitní návrh designu místností nebo celých staveb. Jeho rozhraní, bohaté na ovládací prvky a přesto dokonale intuitivní, zaujme na první pohled. Levou část obrazovky zaujímá menu, které nabízí jak nástroje označené pomocí všeříkajících ikon, tak také obsáhlé kontextové menu. Úzká horní lišta v sobě skrývá klasické menu s potřebnými funkcemi pro ukládání i editaci projektů a ve své pravé části zároveň hostí prvky pro ovládání pohledů a zobrazení. Dominantním prvkem editoru samozřejmě není nic jiného než pracovní mřížka, která je vybavena možností zobrazení velikostí navržených prvků.

Autodesk Homestyler website

Samotný design místností pak probíhá dle klasického schématu – uživatel vyznačí obvod místnosti, zvolí podlahovou krytinu, určí pozici oken a dveří a následně se přesune k vybavování pokoje nábytkem a dalšími nezbytnostmi. Každý takto vytvořený projekt lze jednoduše uložit, případně z něj pořídit screenshoty ve velkém rozlišení.

Autodesk Homestyler Editor

Shrnutí: Společnost Autodesk patří mezi absolutní špičku v oblasti návrhového a projekčního softwaru. Díky mnohaletým zkušenostem tak program Autodesk Homestyler nabízí dokonale propracovaný nástroj pro návrh místností či celých bytů a domů. Jednoduché ovládání programu se pojí s precizním zobrazením, ke kterému je nutno připočítat plynulý chod celého nástroje. Díky zmíněným vlastnostem tak Homestyler nemá na webu konkurenci.

 

Autodesk Homestyler online

Design A Room

Online nástroj od velkovýrobce podlah a stropů Armstrong spojuje jednoduché rozhraní a možnost přímého nákupu vybraných komodit. Jedná se však o amerického výrobce a logicky tedy možnost navrhnout si některý z pokojů a zároveň si jej ihned objednat, v evropských podmínkách odpadá. Editor Design A Room však přeci jen obsahuje možnosti, které lze využít. Rozhraní nástroje připomíná interaktivní fotku. Uživatel si nejprve zvolí jeden ze čtyř druhů místností (kuchyně, koupelna, obývací pokoj, ložnice). Dále vybere jeden z pěti stylů, ve kterém má být daná místnost zařízena. Následně může kombinovat barvy podlahy, stěn, stropu nebo nábytku.

Design A Room Editor

Shrnutí: Design A Room nezapadá do klasického pojetí 3D designerských nástrojů. Zato však skvěle poslouží jako kombinátor barev a barevných provedení. Pomocí tohoto editoru jednoduše zjistíte, zda Vámi vybraná barva stěn bude vhodně doplňovat barvu a materiál nábytku a opačně.

 

Design A Room online

Sweet Home 3D Online

Sweet Home 3D patří mezi nejpopulárnější desktopové programy pro návrh designu obytných místností. Není tedy divu, že i online prohlížečová verze působí stejně kvalitně a plní tak veškeré požadavky náročných uživatelů.

Uživatelské rozhraní se skládá ze čtyř hlavních rámců. První z nich obsahuje všechny předměty, které je možné použít při návrhu. Pod ním je umístěn druhý, stejně velký rámec, který je s prvním logicky spjat. Uživateli totiž vypisuje všechny prvky, které do návrhu vložil. Jednotlivé kusy nábytku tak lze samostatně procházet, okamžitě zjistit jejich skutečnou velikost a hlavně jim nastavovat průhlednost pro potřeby náhledů a rozhodování. Zbylé dva rámce zabírají násobně velký prostor, oproti dvěma předchozím. Horní z nich slouží jako pracovní plocha, na jejímž pozadí vystupuje jemná orientační mřížka. Na ni uživatel ve 2D prostředí skládá jednotlivé součásti místnosti. Poslední rámec, který je situovaný do spodní části obrazovky, pak ukazuje reálný vzhled vytvořené místnosti.

Sweet Home 3D Editor

Shrnutí: Sweet Home 3D Online zaujme čistotou zobrazení a pohodlným ovládáním. Jednoduché schéma nepostrádá dostatečnou možnost detailního návrhu a paradoxně tak opět spojuje nespojitelné – detail jednoduchostí. Přes počáteční úlek z adresářového menu bytových doplňků, se tento styl zobrazení stal naopak jedním z nejoblíbenějších a program se tak zařadil mezi trojici nejlepších.

 

Sweet Home 3D Online

FloorPlanner

FloorPlanner nabízí skutečně jednoduché a pěkné uživatelské prostředí, které zaujme svým líbivým vzhledem. Ten se velmi liší od strohého a funkčního rozhraní ostatních představených nástrojů. Menu je vyvedeno v několika barvách, které dohromady tvoří zajímavý programpohodlným ovládáním.

FloorPlanner website

Majoritní část plánovače je opět věnována návrhové ploše, která opět v pozadí obsahuje slabou mřížku. Součástí je i ovládání pohledu, přepínání 2D a 3D režimu a použité měřítko. Levá část online programu pak zobrazuje vybavení, které je k dispozici pro okamžité použití. Uživatel může vybírat z databanky, která čítá více než 2200 objektů. Výhodou je fultextové hledání položek, kdy je možné použít filtrování dle klíčových slov a zobrazit si pouze přesně ten druh nábytku nebo vybavení, který má být použit.

FloorPlanner Editor

Shrnutí: FloorPlanner nabízí snadné ovládání, kompaktní zobrazení a pohodlný výběr vybavení z bohaté databanky. Výsledkem tak je téměř dokonalý program, který zajišťuje dostatečné zobrazení použitých prvků a jednoduchou a rychlou tvorbu návrhu.

 

FloorPlanner online

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Barbora
Barbora

Mne osobne v tom zozname chyba este FloorPAD, ten mi z nich prijde najjednoduchsi.

14.01.14 19:18 reagovat

Podobné články

Další články

Doporučujeme

Nahoru