Nejlepší doplňky pro Google Chrome, Mozilla Firefox a Operu

Internetové prohlížeče provázejí prakticky všechny uživatele počítačů a to po celý den. Pracovní mailovou komunikací počínaje a brouzdáním po zábavných serverech a chatováním přes sociální sítě konče. Jenže ne každý prohlížeč splňuje všechny požadavky různých uživatelů. Každý z majitelů PC má jiné priority a jinak si cení svůj čas. Proto mohou být reklamy před každým videem na YouTube pro jednoho nesnesitelné a druhý je ani neregistruje. Jak tento problém a diverzitu vyřešit? Jednoduše – pomocí doplňků pro internetové prohlížeče. Článek vám představí nejoblíbenější, nejpoužívanější nebo jinak nej doplňky a rozšíření, které vám pomohou a ušetří váš čas i nervy. Vadí vám zmíněná reklamní videa před klipy na YouTube? Pozorně proto čtěte dále, mimo jiné vám totiž poradíme, jak se zbavit reklam v YouTube videích.

Trio prohlížečů

Doplňky a rozšíření pro Chrome i Firefox

Doplňky, představené v článku, jsou určeny jak pro prohlížeč Google Chrome, tak pro Mozzila Firefox (u některých je zároveň přiložen odkaz pro prohlížeč Opera, který vede na totožné, nebo velmi podobné doplňky). Jejich funkcionalita se v některých případech může měnit v závislosti na tom, pro který z prohlížečů byla vytvářena originálně. Často totiž dojde k vytvoření verze pro druhý prohlížeč až poté, kdy u prvního nastane rozšíření mezi větší počet uživatelů.

 

Rozšíření versus Aplikace

U prohlížeče Google Chrome fungují rozšíření dvojím způsobem, respektive se dělí na Aplikace a Rozšíření. Aplikace představují samostatné funkce, ke kterým lze přistoupit skrze panel nového okna. Jako příklad lze uvést Google Mapy, Gmail, YouTube, různé hry a podobně.

Pás aplikací

Samotná Rozšíření pak mají stejnou funkci jak u Google Chrome, tak u prohlížeče Mozzila Firefox. Upravují běžný vzhled nebo chování prohlížeče a tím jej tvarují dle uživatelových představ. Jejich notifikační ikonky lze nalézt buď přímo na konkrétních stránkách, které upravují, nebo v nástrojové liště jako malé widgety.

 

Evernote Web Clipper

Evernote je mezi uživateli známější spíše jako aplikace pro chytré telefony a tablety. Své uplatnění si ale jistě najde i na desktopových zařízeních. Jeho hlavní funkcionalita spočívá v tom, že skrze něj může uživatel ukládat zajímavé články, videa nebo celé stránky pro pozdější zhlédnutí.

Evernote Web Clipper

Evernote Web Clipper pracuje velice podobně jako jeho klasická mobilní verze. Pokud uživatel narazí na text, stránku nebo cokoliv jiného, co ho zajímá, ale nemá dostatek času na přečtení, použije právě toto rozšíření. Možností uložení nabízí Evernote hned několik: lze uložit celou stránku, pouze URL adresu, nebo vybranou část. Výběr buď může proběhnout automaticky, nebo jej může učinit uživatel sám – před kliknutím na ikonku rozšíření stačí pouze označit tu část stránky, která vás zajímá.

 

Google Docs Viewer (by Google)

Google Docs ViewerAť už jste uživatelé toho či onoho internetového prohlížeče, pravděpodobně se shodnete v jedné službě, která je společná celému spektru uživatelů – Google Mail. Zkráceně GMail se totiž stal oblíbeným webovým mailovým klientem většiny internetových uživatelů po celém světě. K samotné službě se pak váže mnoho dalších, které jsou podobně oblíbené a využívané. Mezi nimi má výstavní místo právě služba Google Dokumenty (GDocs). Služba umožňuje ukládat, editovat a kooperovat na mnoha textových, tabulkových a jiných souborech. Jenže orientace ve velkém množství souborů není zrovna nejsnazší a nejpohodlnější.

Rozšíření Google Docs Viewer tak usnadňuje kompletní práci s dokumenty. Umožňuje jejich přehledné řazení, vytváření i editaci. (Verze pro Firefox a Operu mají slabší funkcionalitu.)

 

Turn Off the Lights

Turn Off the LightsDoplněk dokáže svým uživatelům při sledování videí navodit pravou atmosféru kina. Při použití rozšíření Turn Off the Lights totiž dojde ke ztmavení celé obrazovky mimo malého okna pro přehrávač. Pokud si tedy chcete vychutnat nerušené sledování videí na YouTube a jiných stránkách, Turn Off the Lights je určeno právě pro vás.

Doplněk navíc disponuje bohatým nastavení, kde lze specifikovat, při jakých příležitostech má ztmavení nastat. Dále lze nastavit iluminaci celého přehrávače, případně ovlivnit barvu zvoleného podkresu/stínu. Na vypnutí nebo zapnutí ztmavení stačí jedno kliknutí na ikonku doplňku v adresovém řádku.

 

Kontrola e-mailu Google

Kontrola e-mailu GoogleDalší doplněk je opět určen pro majitele a uživatele mailového účtu Google. Jestliže této služby aktivně využíváte a chcete mít okamžitý přehled o tom, zda vám nepřišel email i v případě, že nemáte emailové okno otevřeno, Kontrola e-mailu Google se rozhodně bude hodit. Rozšíření pomocí jednoduchého tlačítka zobrazí počet doručených emailů a zároveň k nim umožní snadný přístup.

Firefox verze navíc oproti té pro Chrome zvládá pracovat s více GMail účtů.

 

Instagram for Chrome/Firefox

Instagram for Chrome/FirefoxPopulární služba Instagram u mnohých uživatelů naráží na omezení v použití. Služba je totiž plně funkční pouze na mobilních telefonech a tabletech. Tento problém alespoň částečně řeší doplňky, které uživatelům povolí vytvoření vlastního účtu s možností sledovat fotografie přátel a známých, likeovat je nebo kontrolovat vlastní feed. Samotné vkládání fotografií však stále není možné.  

Doplněk pro prohlížeč Opera se mírně liší v použití, díky Opera Speeddial.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 0.5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Martin
Martin

Já v Chrome nejčastěji používám: MeasureIt - pravítko, můžu si vše jednoduše na monitoru přeměřit ColorZilla - kapátko, rychle zjistím barvu objektu goo.gl URL Shortener - zkracovadlo URL Google Docs Viewer - přehled dokumentů Google

30.04.13 13:17 reagovat

Podobné články

Další články

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 2. díl

453484 přečteno

Doporučujeme

Nahoru