Komunikace v internetovém prohlížeči

V minulém díle našeho speciálu jsme se soustředili na komunikační programy, které si instalujete přímo do svého počítače (k přečtení ZDE). Dnes však se zaměříme na trochu modernější způsoby komunikace, která se čím dál více odehrává v internetových prohlížečích bez potřeby instalace jakýchkoliv speciálních programů.

Aktualizace: Přečtěte si i nový článek o komunikačních aplikacích pro mobily.

Web ICQ

O ICQ už jsme se rozpovídali i minule. Webové rozhraní se hodí všude tam, kde chcete mít své ICQ kontakty po ruce, ale nechce se vám instalovat klient. Kamkoliv přijdete, tam své ICQ můžete mít, včetně připojení na další sociální služby jako je Twitter, Youtube, nebo Facebook. Webové rozhraní je v současné podobně plně použitelné a nejde o náladovou přítěž, byť komfortu plné verze nedosahuje. Najdete ho ZDE.

Google Talk/Hangout

Sociální síť Google+ u nás „neletí“ ani zdaleka tolik, jako Facebook, ale Gmail patří mezi hojně využívané emailové služby. Jejich součástí je i Google talk, nebo chcete-li Gtalk, což je vlastně obyčejný chat, který ale podporuje i videohovory a konferenční chatování. Jde o skvělý nástroj pro osobní i pracovní komunikaci, ke kterému vám stačí otevřený Gmail.

Rozšířením Gtalku do Google+ je pak takzvaný Hangout, což je ale vlastně pouze přemalovaný a přejmenovaný Gtalk, se kterým je i kompatibilní.

Facebook chat

Když už jsme zmínili Google Talk, nesmíme zapomenout ani na mnohem populárnější Facebook a jeho službu prostě nazvanou Chat. Facebook Chat okupuje pravý postranní sloupec webové stránky Facebooku, takže máte vždy po ruce instant messaging se všemi svými přáteli, kteří taktéž sociálnímu vábení neodolali a Facebook jako svůj virtuální domov používají.

Trillian

Trillian je populární desktopový kecálek, ke stažení zde, který integruje mnoho různých účtů do jednoho. Pokecáte si tak například přes Skype, Google, ICQ, Facebook a mnoho dalších platforem. Webová verze je velmi podobný té stolní, ale i když nejste uživateli desktopového Trillianu, měli byste o jeho webové variantě pouvažovat, jedná se o kvalitní službu, která vám usnadní komunikaci napříč ekosystémy. Více už na https://www.trillian.im/.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Podobné články

Další články

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 2. díl

453496 přečteno

Doporučujeme

Nahoru