Nejlepší hry pro tablet zdarma

Tablety a mobily jsou specifické tím, že i největší herní pecky jsou na nich dostupné zdarma. Nejde přitom nutně o tituly, ve kterých si bez mikrotransakcí neužiejete tu pravou zábavu. V našem výběru naleznete spoustu skvělých her, které vám ze sebe vydají to nejlepší bez jediného halíře.

Defend Your Life!

Tower Defense strategie v čele s Kingdom Rush patří k tomu nejlepšímu, co si můžeme na tabletech zahrát. Rychlá strategická hratelnost se na velké dotykové obrazovky skvěle hodí. Defend Your Life je přesně takovou hrou a navrch přináší dva velké bonusy - tím prvním je zasazení do nitra lidského těla, které musíte coby představitel imunitního systému chránit před chorobami a parazity, tím druhým pak samotný fakt, že takto kvalitní strategie je dostupná zcela zdarma. Sedmnáct levelů, ke třicítce nepřátel, rozvětvené stromy vývoje čtveřice základních budov/věží, upgrady, power-upy, ultimátní útoky i smrtící bossové.

Eggies

Znáte Poua, nebo ještě starší digitální hru Tamagoči? Eggies je jejich duchovním nástupcem, který ale svou kreslenou grafikou konkurenci zcela válcuje. Staráte se o vajíčko, které si můžete různě upravovat, hrát s ním hry, starat se o něj a nakonec si užít jeho vylíhnutí v roztomilou příšerku. Stojí i za zmínku, že Eggies jsou české výroby a že je hra naplněna spoustou zábavných miniher, které slouží k pobavení vajíčka i k získávání peněz, za které si kupujete doplňky i jídlo, v horším případě i léky, které vašeho Eggieho vyléčí.

Asphalt 8

Arkádové až šílené závodění na tabletech nejlépe zastane Asphalt od Gameloftu, dnes už ve svém osmém díle, který byl po nějaké době uvolněn zcela zdarma. Kromě nablýskané grafiky, modelu poškození a šílené rychlosti jízdy se můžete těšit hlavně na akrobatické kousky, jako jsou lopingy a podobně. Ostatně i podtitul „Airborne“ dává tušit, že styk kol se silnicí tu rozhodně nemůžete čekat vždy a všude.

My Talking Tom

3D kocour, co po vás opakuje vše, co mu řeknete? I tak může vypadat jedna z nejoblíbenějších her pro mobily a tablety. Talking Tom je precizně animovaný a vyvádí samé zábavné věci. Hra je určena hlavně dětem, ale pobavit dokáže každého, kdo má rád trochu té nenáročné a infantilní legrace.

Real Racing 3

Real Racing 3 by si to s konkurenčním „asfaltem“ mohl rozdat v přímém souboji, kde jeden by létal po všech čertech a druhý by se držel realističtějších linií včetně pohledu z kokpitu a čistě okruhového závodění. Cílovou pásku přitom protne první ta hra, jejíž koncept se vám zamlouvá víc. Real Racing 3 není přehnaně realistický, ale proti Asphaltu je alespoň uvěřitelný a věrně zpracovaný. Záleží jen na vás, ostatně okusit můžete obě hry, protože nic nestojí.

Subway Surfers

Běhání a skákání vám s tabletem v ruce nedoporučujeme, ale nechat běhat svého avatara na displeji rozhodně můžete, protože je to zábava. V roli jednoho z výrostků budete skákat a sjíždět vlaky a další překážky. Když narazíte, je konec a jedete znovu. Po cestě také sbíráte mince, které vám v postupu hrou výrazně pomohou.

Dead Trigger 2

Česká střílečka Dead Trigger ukázala, že povedené ovládání a vynikající grafika docela stačí k tomu, abyste na tabletech a mobilech uspěli. Dead Trigger 2 si bere z předchůdce to nejlepší a ještě to zásadně vylepšuje. Hlavně graficky tak jde o naprostý skvost, kterému není na tabletech rovno. Hra se točí kolem zabíjení zombíků a plnění různých úkolů, které spočívají v…zabíjení zombíků.

Plants vs. Zombies 2

Zombie podruhé, tentokrát v o něco sofistikovanější podobě, kdy více než rychlé reflexy oceníte chytrost a schopnost plánovat. Zombie jsou na cestě k vašemu domu a jedné, co je může zastavit, je dobře udržovaná zahrádka plná rostlin, které by se neztratily ani v Dni Trifidů. Jsou přinejmenším stejně nebezpečné a agresivní, ale vám poslouží jako loajální a výkonná ochrana před nemrtvými mozkoužrouty.

Fifa 14

Lepší fotbal si na mobilních zařízeních nezahrajete a vlastně ani nebudete mít důvod se po něčem jiném poohlížet, protože je Fifa 14 zdarma a našlapaná obsahem a funkcemi k prasknutí. Vynikající je i grafické zpracování a hlavně ovládání, které konečně respektuje specifika dotykových zařízení. Sportovní příznivci Fifu 14 už mají, ti ostatní by neměli váhat a instalovat.

Candy Crush Saga

S Candy Crush Saga přišla na svět dokonalá varianta oblíbených bejeweled titulů, neboli her „spoj tři“. Základní hratelnost je stále stejná, ovšem autoři do hry přidali spoustu nových módů a prvku. Stejně se však domníváme, že za úspěchem hry stojí spíše perverzně infantilní grafika a ozvučení.

Další vynikající hry, které si můžete zahrát zdarma:

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 3. díl

227450 přečteno

Doporučujeme

Nahoru