Nejlepší pátek třináctého: Playstation 4 stihne Vánoce v ČR

A je to tady - obchody se plní vánoční výzdobou a i hráči videoher s napětím vyhlížejí největší svátky v roce s vidinou nové konzole pod stromečkem. Zatímco Xbox One letošní předvánoční trh v ČR propásne, máme tu konečně oznámení Playstation 4, který je na tom v tomto ohledu lépe.

Přečtěte si náš článek o PS4 a XOne

V České republice totiž startuje o 14 dnů později než je jeho globální launch, tedy v pátek 13. prosince 2013. Aby toho nebylo málo, i cena je velmi příznivá, jde vlastně o čistý přepočet z Eur na Kč a činí 10 490 Kč. Před cca 7 lety se přitom začal Playstation 3 prodávát o 6-7 tisíc dráže, takže se z nejmodernější konzole stává dostupnější herní náčiní, které si můžete rozbalit, nebo naopak zabalit už pod stromeček. Je však nutné pamatovat na 2 věci:

  1. První várky konzolí jsou vždy riskantní - přehřívání minulé generace konzolí, nebo RROD u Xbox 360 jsou dokonalou ukázkou, že kdo si počká, ten neprohloupí.
  2. Pro náš trh bude určitě dostupná pouze velmi omezená várka kusů, proto bychom nespoléhali na to, že si týden před Vánoci vzpomenete a skočíte do nejbližšího elektra pro PS4. Kdo bude chtít nový Playstation 4 před Vánoci, bude muset určitě předobjednávat a pak možná ještě doufat, že se na něj dostane.

Nakonec ještě krátké upozornění - Microsoft s konzolí Xbox One v poslednich měsících intenzivně reagoval na veřejností i odborníky chválené vlastnosti konkurenční konzole a to vždy s ohledem právě na přání zákazníků, proto můžeme stále doufat, že se inspiruje i v tomto předvánočním vydání své konzole i na našem malém trhu. Snad nás Microsoft mile překvapí svou flexibilitou i tentokrát.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Podobné články

Další články

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 1. díl

862713 přečteno

Pixwords nápověda 3. díl

225432 přečteno

Doporučujeme

Nahoru