Žádná 720ka, nástupce XBOXu 360 se jmenuje ONE

Včera byl redmondským počítačovým gigantem představen nástupce úspěšné herní konzole XBOX 360, který se trochu nečekaně vzdává vysokých čísel ve jméně a stačí mu „skromná“ jednička.

Novinek spousta, ale nic nečekaného

Nebudeme skrývat, že nový XBOX ničím převratným nepřekvapil. Tedy kromě toho, že na slavnostním představení toho ukázal hodně málo. Pojďme ale postupně.

Hardware

Už XBOX 360 měl architekturu velmi podobnou PC a zde se nic moc extra měnit nebude. Zatím je známo, že One bude pohánět osmijádrový procesor a 8 GB operační paměti. Výkon bude samozřejmě zcela nesrovnatelný se stávající generací konzolí, ale pravděpodobně nepůjde o podobný skok, jaký předvedly mašinky od Sony a Microsoftu v letech 2005 a 2006.

Samozřejmostí bude i Kinect a také nový ovladač, který by měl být ve všech směrech vychytanější a příjemnější na používání.

Zpětná kompatibilita

Bude bohužel nulová – hry ze starších XBOXů si na One nezahrajeme.

Hry

Kromě tradičních multiplatformních titulů se na XBOX One můžeme těšit na Forzu, nebo Quantum Break od tvůrců Maxe Payna, nebo Alana Wakea a další oblíbené exkluzivity.

Vydání a cena

To jsou dvě velké neznámé, o kterých se snad brzy dozvíme více na nastávající velké videoherní akci E3. XBOX One by však měl rozhodně stihnout uvedení do prodeje už letos, takže do půl roku by mohl být tady. Co se týče ceny, s tou neměl problémy ani XBOX 360, takže neočekáváme, že by měla být nějak extrémní, jako se to „povedlo“ třeba třetí generaci Playstationu.

Brzy se můžete těšit na velké srovnání všech tří konzolí v samostatném podrobnějším článku.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Podobné články

Další články

Doporučujeme

Nahoru