Android je rájem pro viry, tvrdí FBI

Zdaleka nejpopulárnější systém pro mobily a tablety, OS Android od Googlu, je podle FBI jednoznačným smutným vítězem v počtu napadení virem mezi mobilními ekosystémy. Připadá na něj celých 79 %, tedy skoro čtyři pěti všech útoků na mobilní zařízení. Ne o moc lépe je na tom Symbian, který si ukousnul skoro 20 % tohoto hořkého koláče.

Čísla Symbianu jsou o to děsivější, o kolik je Symbian už dávno mrtvým systémem, pro který se nedělají nové telefony a jehož uživatelská základna „vymírá“, byť se často drží zuby-nehty, protože na současném poli chytrých telefonů nevidí adekvátní náhradu. Statistika virů na Androidu pak zhruba odpovídá tomu, že ca 80 % všech nových telefonů s internetovým připojením je právě tímto systémem vybavena. Naopak, mizivém procento útoků zaznamenal iOS od Applu, který se dostal pod jedno procento, přestože je více než 13 % nových telefonů s internetovým připojením právě iOS vybaveno.

Co to znamená pro uživatele Androidu? Znamená to, že si musejí dávat extrémní pozor na phishing a na to, kam zadávají číslo své platební karty! Stejně tak si musejí nainstalovat antivir, jejichž srovnáním se budeme brzy zabývat ve velkém samostatném článku. Zároveň doporučujeme přečíst tento článek o mobilní bezpečnosti, který vám o problematice řekne něco víc.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Podobné články

Další články

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 3. díl

227450 přečteno

Doporučujeme

Nahoru