Android je rájem pro viry, tvrdí FBI

Zdaleka nejpopulárnější systém pro mobily a tablety, OS Android od Googlu, je podle FBI jednoznačným smutným vítězem v počtu napadení virem mezi mobilními ekosystémy. Připadá na něj celých 79 %, tedy skoro čtyři pěti všech útoků na mobilní zařízení. Ne o moc lépe je na tom Symbian, který si ukousnul skoro 20 % tohoto hořkého koláče.

Čísla Symbianu jsou o to děsivější, o kolik je Symbian už dávno mrtvým systémem, pro který se nedělají nové telefony a jehož uživatelská základna „vymírá“, byť se často drží zuby-nehty, protože na současném poli chytrých telefonů nevidí adekvátní náhradu. Statistika virů na Androidu pak zhruba odpovídá tomu, že ca 80 % všech nových telefonů s internetovým připojením je právě tímto systémem vybavena. Naopak, mizivém procento útoků zaznamenal iOS od Applu, který se dostal pod jedno procento, přestože je více než 13 % nových telefonů s internetovým připojením právě iOS vybaveno.

Co to znamená pro uživatele Androidu? Znamená to, že si musejí dávat extrémní pozor na phishing a na to, kam zadávají číslo své platební karty! Stejně tak si musejí nainstalovat antivir, jejichž srovnáním se budeme brzy zabývat ve velkém samostatném článku. Zároveň doporučujeme přečíst tento článek o mobilní bezpečnosti, který vám o problematice řekne něco víc.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Diskuze

Pro přispívání do diskuze se musíte nejprve přihlásit. Prihlásit se

Podobné články

Další články

Nejčtenejší články

Minecraft návod

98790 přečteno

Doporučujeme

Nahoru