Komunikační programy pro mobilní telefony a tablety

V minulých dílech našeho speciálu o bezplatné komunikaci jsme se zaměřili na programy pro osobní počítače a také na webové aplikace, které fungují v internetových prohlížečích a nemusíte si tak ani nic stahovat, abyste si „pokecali“. Dnes se podíváme na aplikace, které jsou určeny pro mobilní telefony, tablety, tedy zařízení ke komunikaci přímo stvořená. I na nich totiž bezplatná komunikace letí, protože často nabízí dokonce i více možností, než běžné SMSky, MMSky, nebo hovory.

Skype

Nechcete zbytečně utrácet za telefonování? Nemusíte. Stačí vám wi-fi připojení, nebo neomezený datový tarif a skypovat můžete i z mobilu a tabletu. Aplikace je samozřejmě zdarma a nabízí mnoho funkcí společných s verzí pro PC. Takže si můžete psát, telefonovat, videotelefonovat, nebo třeba posílat videozprávy.

Facebook Messenger

Kolik kontaktů máte na Skypu a kolik z nich se tam pravidelně připojuje? Pravděpodobně nemnoho. Jak je na tom ale váš účet na Facebooku? Překypuje všemi známými i neznámými lidmi, nebo v něm máte jen partičku nejlepších přátel a nejbližších příbuzných? Aplikace Facebook Messenger vám s nimi dovoluje komunikovat bez toho, abyste se přihlašovali do plnohodnotné FB aplikace. S FB Messengerem můžete pořádat skupinové hovory, posílat zvukové zprávy, fotky i smajlíky, takže vám nebude chybět žádný nástroj pro kvalitní komunikaci s vašimi přáteli.

ICQ

ICQ si asi nemá smysl zdlouhavě představovat. V mobilním provedení má vše, co by mít mělo, tedy nejen textovou komunikaci, ale také posílání obrázků a fotek, nebo videohovory. Navíc sdružuje různé další služby jako je chat na Facebooku a Google+, nebo Twitter, takže máte všechno hezky pohromadě v jedné aplikaci.

Google Hangouts

Možná znáte chatovací službu Google+ a Gmailu, která se dříve jmenovala Google Talk, nebo zkráceně Gtalk – dnes ji nahradily právě Hangouts, které toho umějí méně, zato žerou více paměti. Jak to tak bývá, nový program není ideální, ale stále jde o ideální způsob, jak komunikovat se svými Google kontakty.

Nimbuzz Messenger

Nimbuzz už je tu s námi spoustu let a proslavil se zejména tím, že šlo o klienta, který sdružoval nejrůznější komunikační služby, od Yahoo, přes ICQ, až po Facebook. To samé dělá dodnes a nutno podotknout, že velmi kvalitně. Zvládá dokonce i videohovory a je naprosto multiplatformní, takže ať jste na PC, iPhonu, nebo třeba stařičkém telefonu se Symbianem, můžete ho využívat.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru