Komunikační programy pro mobilní telefony a tablety

V minulých dílech našeho speciálu o bezplatné komunikaci jsme se zaměřili na programy pro osobní počítače a také na webové aplikace, které fungují v internetových prohlížečích a nemusíte si tak ani nic stahovat, abyste si „pokecali“. Dnes se podíváme na aplikace, které jsou určeny pro mobilní telefony, tablety, tedy zařízení ke komunikaci přímo stvořená. I na nich totiž bezplatná komunikace letí, protože často nabízí dokonce i více možností, než běžné SMSky, MMSky, nebo hovory.

Skype

Nechcete zbytečně utrácet za telefonování? Nemusíte. Stačí vám wi-fi připojení, nebo neomezený datový tarif a skypovat můžete i z mobilu a tabletu. Aplikace je samozřejmě zdarma a nabízí mnoho funkcí společných s verzí pro PC. Takže si můžete psát, telefonovat, videotelefonovat, nebo třeba posílat videozprávy.

Facebook Messenger

Kolik kontaktů máte na Skypu a kolik z nich se tam pravidelně připojuje? Pravděpodobně nemnoho. Jak je na tom ale váš účet na Facebooku? Překypuje všemi známými i neznámými lidmi, nebo v něm máte jen partičku nejlepších přátel a nejbližších příbuzných? Aplikace Facebook Messenger vám s nimi dovoluje komunikovat bez toho, abyste se přihlašovali do plnohodnotné FB aplikace. S FB Messengerem můžete pořádat skupinové hovory, posílat zvukové zprávy, fotky i smajlíky, takže vám nebude chybět žádný nástroj pro kvalitní komunikaci s vašimi přáteli.

ICQ

ICQ si asi nemá smysl zdlouhavě představovat. V mobilním provedení má vše, co by mít mělo, tedy nejen textovou komunikaci, ale také posílání obrázků a fotek, nebo videohovory. Navíc sdružuje různé další služby jako je chat na Facebooku a Google+, nebo Twitter, takže máte všechno hezky pohromadě v jedné aplikaci.

Google Hangouts

Možná znáte chatovací službu Google+ a Gmailu, která se dříve jmenovala Google Talk, nebo zkráceně Gtalk – dnes ji nahradily právě Hangouts, které toho umějí méně, zato žerou více paměti. Jak to tak bývá, nový program není ideální, ale stále jde o ideální způsob, jak komunikovat se svými Google kontakty.

Nimbuzz Messenger

Nimbuzz už je tu s námi spoustu let a proslavil se zejména tím, že šlo o klienta, který sdružoval nejrůznější komunikační služby, od Yahoo, přes ICQ, až po Facebook. To samé dělá dodnes a nutno podotknout, že velmi kvalitně. Zvládá dokonce i videohovory a je naprosto multiplatformní, takže ať jste na PC, iPhonu, nebo třeba stařičkém telefonu se Symbianem, můžete ho využívat.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Podobné články

Další články

Doporučujeme

Nahoru