Návod na přidání nejlepších textur do Minecraftu

V tomto článku se podíváme na problematiku vkládání nových balíčků textur do Minecraftu. Je to velmi snadné, takže se toho nemusíte bát, navíc když odměnou jsou obrovské změny ve vizuálu naší oblíbené hry. Po samotném návodu vám doporučíme pár skvělých texture packů, se kterými váš Minecraft změníme na realistický (co nám krychličky dovolí), šílený, nebo supermoderní.

Další články o Minecraftu najdete ZDE.

Zlomová verze 1.6

Na začátku musíme zmínit ještě fakt, že od verze 1.6 se texture packy mění na resource packy. S tím souvisí změna složky, do které se nahrávají, ale i možnosti. Tyto packy totiž už nemusejí obsahovat pouze textury, ale nově i zvuky a fonty. Díky tomu může jediný stažený archiv změnit Minecraft k nepoznání po vizuální i zvukové stránce. V zásadě ale stále převažují texture packy, které se jen nově nahrávají do jinak pojmenované složky, i když pár opravdu komplexních předělávek existuje.

Jak nahrát texture packy?

Toto bude dlouhý návod, ale jen kvůli obrázkům, jinak jde o pár jednoduchých kroků, ke kterým nepotřebujete vůbec žádné speciální nástroje, ani znalosti.

1. Stáhněte si texture pack

Můžete si vybrat z nabídky dole, nebo se porozhlédněte po internetu, existují jich mraky. Půjde o jeden soubor v .zip. Prozatím s ním nic nedělejte a rozhodně ho nerozbalujte, to vůbec není potřeba.

2. Spusťte Minecratf

Předpokládáme, že máte nejnovější verzi Minecraftu, ale pokud ne, postup je víceméně stále stejný. Texture/resource packy můžete aplikovat i na demoverzi.

3. Klikněte na Možnosti

Pokud máte Minecraft v angličtině, tak samozřejmě Options.

4. Vyberte volbu Balíčky zdrojů

5. Vyberte Otevřít složku zdrojových balíků

V tomto okně už vidíte, že jeden resource pack máte a to ten původní (Default). S kliknutím na Otevřít složku zdrojových balíků se vám, překvapivě, otevřela složka, která je ve složce, kde máte nainstalovaný Minecraft.

6. Překopírujte do Složky zdrojových balíků .zip s texture packem

Jak vidíte na obrázku, jednoduše do složky resourcepacks nahrajete vámi vybraný resource/texture pack, nebo klidně více.

7. Zpátky v Minecraftu si vyberte resource pack, který se vám líbí a klikněte na OK

Nakopírovaná .zip s resource packy se vám okamžitě v Minecraftu objevily, takže si je můžete hned zaktivovat. Po kliknutí na texture pack se možná na chvíli Minecraft „kousne“, holt musí v reálném čase všechno nově otexturovat a to včetně samotného menu. Kliknutím na OK vše končí. Kdykoliv si můžete vybrat jiný resource pack, nebo se vrátit k Defaultnímu. Tak primitivní a uživatelsky příjemný celý proces je.

LB Photo Realism Pack

Tento pack je připraven pro verzi 1.6.2, ale nebudete mít samozřejmě problémy ani s verzí novější, nebo o něco starší. Jeho devizou je vysoké rozlišení 256x256 (stále si ale můžete stáhnout i v nižším rozlišení) a velmi realistické textury. Jde o nejstahovanější a nejoblíbenější texture pack na stránce planetminecraft.com a to už něco znamená. Pozor, na slabších počítačích ho pravděpodobně plynule nerozjedete, ostatně jako každý pack ve vysokém rozlišení (Default má pouze 16x16).

LB Photo Realism Pack stahujte ZDE

PureBDCraft

Nejkrásnější mód? Podle nás zdaleka a s přehledem. Váš Minecraft v něm vypadá jako kreslený seriál. Jediný obrázek nedokáže jeho povedenost vystihnout, ale snad vás aspoň trochu naláká. Jde o číslo 2 na planetminecraft, ale pro nás jasná jednička.

PureBDCraft stahujte ZDE

Mine Wars

Máte rádi Minecraft a Star Wars? Vaše oblíbené světy se díky tomuto packu spojí do jednoho ještě lepšího.

Mine Wars stahujte ZDE

Modern HD Pack

Je libo moderní vilku místo zatuchlých dřevo staveb, polozemnic, nebo chladných kamenných stavení? S Modern HD Packem dostanete takové textury, které vám to umožní, ale předělány jsou kompletně všechny, které ve hře jsou.

Modern HD Pack stahujte ZDE

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 3.5
Hlasováno: 21 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Denis
Denis

prosím jak nainstaluji tu texture paacky?

08.03.18 11:13 reagovat

Podobné články

Další články

Doporučujeme

Nahoru