Nejlepší módy pro Landwirtschafts Simulator 2013

Herním trhům v současnosti vládnou simulátory. Jejich princip je založen na virtuálním provozování libovolné lidské činnosti, která je často spojena s výkonem nějaké profese. Najít tedy můžeme simulátor údržby sjezdovek, čistícího vozu, demoliční čety nebo naopak simulátor stavební. Ovšem všem těmto hrám vládnou simulační hry ze zemědělského prostředí. Jmenovitě jsou to pak Agrar Simulator a hlavně Landwirtschafts Simulator. Jedná se o originální název pro hru, známou spíše pod jménem Farming Simulator.

TIP: Podívejte se i na další naše články o LS 2013.

Stahujte módy pro novinku Farming Simulator 15!

Farming Simulator 2013

K těmto herním fenoménům se přidružila velká, silná a hlavně aktivní hráčská komunita, která hru nejen hra je a propaguje, ale navíc i rozšiřuje. Vytváří nejrůznější doplňky a modifikace, které hru obohacují o nové předměty či postupy. Dnešní článek se tak bude věnovat vysvětlení postupu při instalaci těchto módů a hlavně představení několika nejznámějších. Vše bude směřováno k verzi 2013 a každý ze zmíněných módů bude k dispozici ke stažení na našem serveru.

Postup instalace módů

Mezi módy se obecně zahrnují mapy, stroje, plodiny a mnoho dalšího. Vše se však chová prakticky stejně a postup vkládání těchto typů módů je vždy stejný.

Stažené módy se ještě dělí dle typu přípony, kterou mají. V základu jsou to přípony tři: EXE, RAR a ZIP.

 

EXE

Nejjednodušší možnost. Často se jedná o oficiální módy, které vytváří přímo vývojářské studio. Stačí je stáhnout a dvojklikem spustit. Potvrďte spuštění a mód se automaticky nainstaluje přímo do hry.

 

ZIP

Tato přípona označuje komprimované soubory. Přesně tyto soubory se vkládají do hry a není třeba je nikterak měnit. Před samotným vložením je však potřeba zkontrolovat, zda soubory neslouží pouze jako kontejnery a neobsahují třeba několik dalších .zip souborů. Dvojklikem otevřete jejich náhled. Pokud jsou uvnitř pouze zdrojové soubory k módu, je vše v pořádku. Pokud však soubor obsahuje několik dalších .zip souborů, nebo .exe souborů, je třeba jej rozbalit (můžete využít program 7zip). Následně buď postupujte dle kroku pro .exe soubory nebo pokračujte dle tohoto návodu pro .zip.

Soubory zip je třeba vložit do speciální složky, která se vytvoří po prvním spuštění hry. Pokud by se tak nestalo, vytvořte ji ručně. Naleznete ji zde: Dokumenty\My Games\Farming Simulator2013\mods (přístup k dokumentům je nejjednodušší přes Nabídku Start - Dokumenty). Do této složky vložte všechny módy ve formátu .zip.

 

RAR

Pokud jsou módy zabaleny ve formátu .rar (pro ušetření místa na serveru), musíte je nejprve rozbalit. K tomuto účelu lze využít jeden z nejlepších komprimačních programů 7zip nebo klasický WinRar. Jakmile rozbalíte soubor, stačí pouze jeho obsah zkopírovat do složky \mods dle předchozího návodu.

Rozdíly ve verzích

Pokud přecházíte ze starší na novější verzi, počítejte s tím, že módy bez úprav v nich nefungují. Nelze jednoduše překopírovat módy ze starší do novější verze. K tomu je zapotřebí úprava přidruženého textového dokumentu. Pro úpravu je třeba vybrat soubor modDesc.xml. Úprav je třeba udělat hned několik a nejsou úplně triviální, takže je zde nenajdete.

Módy a cheaty

Módy najdete v záložce Verze, sekce Doplňky u hry Landwirtschafts 2013. Pro urchlení přístupu využijte odkazy pod jednotlivými módy.

 

Money Cheat FS 2013

Peníze, peníze, peníze. Finance již odpradávna hýbou světem a nejinak je tomu i u Farming Simulatoru 2013. Pokud si chcete koupit nový stroj, osivo nebo cokoli dalšího a nemáte na nákup dostatek peněz, můžete využít tohoto módu/cheatu.

Přidání 1 mil. LS dolarů – Ctrl + Alt + [Klávesa klaksonu - H]

Odebrání 1 mil. LS dolarů – Ctrl + Alt + [Klávesa světel (beacon key) - Home]

Money Cheat

Clock Mod

Velmi užitečný mód, který zároveň ukazuje jak aktuální herní čas a datum, tak jeho skutečné hodnoty v reálném světě.Clock Mod

Dirty Tires 2013

Přijeli jste z pole a pneumatiky vypadaly jako nové? Tohle se vám s módem Špinavé pneumatiky nestane. Pneumatiky u všech strojů i u jejich nástavců nebo příslušenství.

Instalace se od klasických módů liší, jelikož Dirty Tires upravují základní herní soubory – mód rozbalte přímo do hlavní složky a přemažte tak jednu z jeho složek. Pokud se budete chtít vrátit zpět k čistým pneumatikám, stačí smazat soubory ve složce, které neobsahují slovíčko OFF. Zbytek souborů tvoří zálohu, která se stane aktivní, pokud z názvu smažete slovo OFF. Tím tak vrátíte původní vzhled všech pneumatik.Dirty Tyres Mod

Snowmod Beta

Sníh do hry přináší speciální mód, který je zatím v Beta verzi. Hráč by tedy měl mít pochopení pro určité nedostatky, kterých je ale velmi nízký počet. Navíc lze počítat s jejich opravením v plné verzi módu.

Ulice, střechy i okolní stromy jsou obaleny nebo zasypány sněhem a hráč se musí postarat o jeho odklizení. K dobru tak přijdou všechny pluhy a radlice, které lze doinstalovat v podobě dalších módů.Snow Mod Beta

Crazy Cow

Šílená kráva uzavírá sbírku zajímavých a oblíbených módů pro Farming Simulátor 2013. Hráč může osedlat krávu a projíždět se s ní po okolí. Její chování je sice založeno na klasickém jízdním enginu, který je použit pro běžná vozidla, ovšem v tomto případě se jedná o velmi výkonný, ale nestabilní dopravní prostředek. Není tak těžké skončit v divokých kotrmelcích. Tento mód slouží čistě pro zábavu a nemá žádný funkční dopad na hru, ale rozhodně stojí za vyzkoušení.Crazy Cow mod

 

Pár dobrých drobných rad

Zde je krátký seznam základních rad, kterými se určitě řiďte. Jedná se o výtah z celého článku, kde jsou jednotlivá témata detailněji rozebrána.

  • Módy vkládejte do herní složky pouze s koncovkou .zip
  • Pokud je u módu napsáno „entpacken“ je třeba daný mód nejprve rozbalit (obsahuje více .zip souborů)
  • Módy pro jednotlivé verze hry (2009, 2011, 2013) nejsou kompatibilní – pro jejich použití je potřeba provést několik úprav
  • Složka mods se vytvoří až po spuštění hry
  • Módy najdete přímo ve hře v sekci Nastavení – Módy. Zde je možné si je prohlížet a zároveň mazat
  • V názvu módu nesmí být tečka! Takovýto název je chybný: „mod_v1.2.zip“ Naopak tento název je v pořádku: „mod_v1-2.zip

Sázení brambor

Forest mod jako ve Farming Simulator 15

Nechce se vám čekat na nový Farming Simulator 15 a chcete sázet stromy, kácet je a vydělávat na prodeji dřeva už ve svém LS2013? Díky tomuto vynikajícímu módu můžete.

Forest mod stahujte odtud.

Zapnutí chybového hlášení

Pro spuštění logu (chybového záznamu) musíte nejprve editovat soubor game.xml, který se nachází ve složce Dokumenty\My Games\FarmingSimulator2013. Soubor otevřete v Notepadu a v příkazu <controls>false</controls>  změníte false na true. Následně po spuštění hry můžete přistupovat k chybové konzoli stiskem klávesy „středník“, která se nachází pod Esc. V okně se zobrazí chybové hlášení, které dokáže určit, který mód nebo součást hry je špatná. Samostatný log soubor lze najít i bez spuštěné hry a to ve stejném adresáři – soubor bude mít název log.txt.

Odstranění hniloby

Na závěr se článek věnuje jednomu palčivému problému – hnilobě. Pokud vám drásá vaše hráčské nervy, zde je návod jak se jí jednou pro vždy zbavit.

V programu Notepad otevřete soubor map01, který je připojen ke každé mapě, kterou stáhnete. V souboru najděte FoliageSubLayer name=“wheat“ (platí pro pšenici) a zde vyhledejte growthNumStates=“8“. Číslo 8 změňte za číslo 7. Tím odstavíte poslední stav, který symbolizuje hnilobu. Podobně můžete změnit nastavení u všech plodin, stačí si vyhledat její anglický název.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Jirka
Jirka

Stáhl jsem si mod z oficialni stranky a byl .EXE ale když jsem ho nainstaloval nak se mi ve hře nezobrazil - co s tím ? prosím poraďte. Díky

07.03.13 21:34 reagovat

Patrik
Patrik (administrátor)

Dobrý den, který konkrétně mod jste si stáhl? Máte originální hru?

08.03.13 08:35 reagovat

martin
martin

ztahnul jsem si u vas Money Cheat FS 2013 a nejde mi to a pochopitelne mam farming simulator 2013

03.03.13 19:31 reagovat

Agro
Agro

martine money mod ls 2013 přetáhneš do mods a vehře musíš dát ctrl alt 0é a když na to budeš mačkat tak si budeš moc naklapat kolik chceš peněz

28.03.13 09:07 reagovat

Podobné články

Další články

Doporučujeme

Nahoru