Nejlepší výukové programy a hry pro děti

Počítačům se už vaše děti nejspíš nevyhnout a pro své vlastní dobro by se v jejich používání měly zdokonalovat co nejdříve. Skrze počítač se dá totiž snadno a bezplatně naučit i dalším dovednostem a znalostem, které se mohou hodit v každodenním životě, nehledě na prorůstání informačních technologií do každého oboru lidské činnosti a nutnosti se tomuto trendu co nejvíce přizpůsobit.

Tux Paint

Malování ve Windows je pro děti naprosto nevhodné. Na rozdíl od kusu papíru a pastelek neumožňuje probouzet dětskou kreativitu. To s Tux Paint už to je úplně něco jiného. Kreslící program, do kterého se dají vkládat celé předpřipravené objekty, nebrzdí dětskou představivost zbytečně složitým ovládáním. Přitom stále rozvíjí jemnou motoriku a dává dětem cvik v práci s myší, se kterou budou pravděpodobně přicházet do styku čím dál častěji. Malování s tučňákem je prostě zábava.

Tux Paint

All Ten Fingers

Královská disciplína, psaní na stroji, užijete i na dnešních klávesnicích. Místo zdlouhavého učení na klapajících mašinách ale můžete nechat své ratolesti, ať si psaní všemi deseti procvičují zábavně na počítači, kde mají i okamžitou zpětnou vazbu.

Program All Ten Fingers patří k nejlepším ve své kategorii, ale pro děti učící se už i alespoň trochu anglicky bychom doporučili i vynikající konkurenci v podobě Rapid Typing Tutor, která poskytuje plnohodnotné školení úplně zdarma, zatímco ATF je pouze, byť velmi obsažnou, demoverzí.

ATF - All Ten Fingers

Roxies Reading Fish

Angličtina pro nejmenší má stále častěji podobu nenáročných her. Důkazem je i Roxies Reading Fish, ve které s kočkou Roxie hrajete různé hry a nenásilnou formou se přitom učíte anglická slovíčka a to včetně výslovnosti. Děti si procvičí i pozornost a paměť, ale hlavně se budou skvěle bavit a mimoděk se i něčemu naučí. A tím něčím není nic jiného, než nejdůležitější jazyk dneška, angličtina.

Roxies reading fish

4321 Matematika

Pochopit matematiku je pro mnoho dětí velký problém. V době, kdy se začínají učit velkou násobilku, zlomky a podobné záludnosti, často ještě ani nemají plně zažité sčítání a násobilku malou. Částečným řešením může být právě program 4321 matematika, který je určen zejména žáčkům druhých a třetích tříd. Ti si skrze tento program procvičí sčítání, odčítání a malou násobilku, takže pak mohou ve škole bez problémů postupovat k náročnější početním operacím díky solidně vybudovaným základům. Možná tak svým dětem ušetříte spoustu trápení v budoucnosti.

4321 Matematika

CrissCross 2

Deskové hry se slovy patří mezi evergreeny všech generací. Ať už jde o Scrabble, nebo právě CrissCross. Ten si můžete zahrát až ve čtyřech hráčích, nebo i proti počítači a vaše děti jakbysmet. Jde přitom o hru, která nejenom pobaví, ale hlavně naučí – slovní zásobě, citu k jazyku a obratnosti při skládání různorodých slov při snaze získat co nejvíce bodů.

CrissCross 2

Chcete být milionářem?

Celosvětový fenomén, při kterém mohou chytří a tak trochu šťastní lidé vyhrát miliony se stal hitem i v České republice. Alespoň nezávazně si můžete pobyt v horkém křesle vyzkoušet i vy. Projdete ale rozstřelem, ve kterém budete mít spoustu soupeřů a hlavně strašně málo času? Nezapomeňte také na to, že máte tři nápovědy a zkuste se vyškrábat až k metě 10 000 000 Kč. Nechte s sebou soutěžit i své ratolesti a cvičte tak jejich paměť i všeobecný přehled.

Chcete být Milionářem?

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Diskuze

Pro přispívání do diskuze se musíte nejprve přihlásit. Prihlásit se

Podobné články

Další články

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 1. díl

847323 přečteno
Nahoru