Nejlepší výukové programy pro děti

Počítačům se už vaše děti nejspíš nevyhnout a pro své vlastní dobro by se v jejich používání měly zdokonalovat co nejdříve. Skrze počítač se dá totiž snadno a bezplatně naučit i dalším dovednostem a znalostem, které se mohou hodit v každodenním životě, nehledě na prorůstání informačních technologií do každého oboru lidské činnosti a nutnosti se tomuto trendu co nejvíce přizpůsobit.

Tux Paint

Malování ve Windows je pro děti naprosto nevhodné. Na rozdíl od kusu papíru a pastelek neumožňuje probouzet dětskou kreativitu. To s Tux Paint už to je úplně něco jiného. Kreslící program, do kterého se dají vkládat celé předpřipravené objekty, nebrzdí dětskou představivost zbytečně složitým ovládáním. Přitom stále rozvíjí jemnou motoriku a dává dětem cvik v práci s myší, se kterou budou pravděpodobně přicházet do styku čím dál častěji. Malování s tučňákem je prostě zábava.

Tux Paint

All Ten Fingers

Královská disciplína, psaní na stroji, užijete i na dnešních klávesnicích. Místo zdlouhavého učení na klapajících mašinách ale můžete nechat své ratolesti, ať si psaní všemi deseti procvičují zábavně na počítači, kde mají i okamžitou zpětnou vazbu.

Program All Ten Fingers patří k nejlepším ve své kategorii, ale pro děti učící se už i alespoň trochu anglicky bychom doporučili i vynikající konkurenci v podobě Rapid Typing Tutor, která poskytuje plnohodnotné školení úplně zdarma, zatímco ATF je pouze, byť velmi obsažnou, demoverzí.

ATF - All Ten Fingers

Roxies Reading Fish

Angličtina pro nejmenší má stále častěji podobu nenáročných her. Důkazem je i Roxies Reading Fish, ve které s kočkou Roxie hrajete různé hry a nenásilnou formou se přitom učíte anglická slovíčka a to včetně výslovnosti. Děti si procvičí i pozornost a paměť, ale hlavně se budou skvěle bavit a mimoděk se i něčemu naučí. A tím něčím není nic jiného, než nejdůležitější jazyk dneška, angličtina.

Roxies reading fish

4321 Matematika

Pochopit matematiku je pro mnoho dětí velký problém. V době, kdy se začínají učit velkou násobilku, zlomky a podobné záludnosti, často ještě ani nemají plně zažité sčítání a násobilku malou. Částečným řešením může být právě program 4321 matematika, který je určen zejména žáčkům druhých a třetích tříd. Ti si skrze tento program procvičí sčítání, odčítání a malou násobilku, takže pak mohou ve škole bez problémů postupovat k náročnější početním operacím díky solidně vybudovaným základům. Možná tak svým dětem ušetříte spoustu trápení v budoucnosti.

4321 Matematika

CrissCross 2

Deskové hry se slovy patří mezi evergreeny všech generací. Ať už jde o Scrabble, nebo právě CrissCross. Ten si můžete zahrát až ve čtyřech hráčích, nebo i proti počítači a vaše děti jakbysmet. Jde přitom o hru, která nejenom pobaví, ale hlavně naučí – slovní zásobě, citu k jazyku a obratnosti při skládání různorodých slov při snaze získat co nejvíce bodů.

CrissCross 2

Chcete být milionářem?

Celosvětový fenomén, při kterém mohou chytří a tak trochu šťastní lidé vyhrát miliony se stal hitem i v České republice. Alespoň nezávazně si můžete pobyt v horkém křesle vyzkoušet i vy. Projdete ale rozstřelem, ve kterém budete mít spoustu soupeřů a hlavně strašně málo času? Nezapomeňte také na to, že máte tři nápovědy a zkuste se vyškrábat až k metě 10 000 000 Kč. Nechte s sebou soutěžit i své ratolesti a cvičte tak jejich paměť i všeobecný přehled.

Chcete být Milionářem?

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 0.5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Podobné články

Další články

Doporučujeme

Nahoru