Novinky od Firefox 13 k Firefox 14 beta

Na začátku června společnost Mozilla vydala další verzi jednoho z nejoblíbenějších prohlížečů vůbec, legendární ohnivé lišky. Ještě než verze Firefox 13 stačila vychladnout, přišla navíc další aktualita ve formě betaverze Firefoxu 14.

Firefox 13 opět prošel celou řadou změn a vylepšení, z nichž ta nejvýraznější Vás praští do očí při každém jeho spuštění. Při něm Vás totiž bude vítat nová domácí stránka, která umožňuje snadný přístup k Vašim záložkám, historii či nastavení. Novou podobu má ale i stránka při otevření nového okna, kterou jistě uvidíte ještě častěji. Zde na Vás bude čekat rychlý přístup k nejoblíbenějším stránkám, jak je tomu například u prohlížeče Chrome či v Opeře.

Opět, jak je u Firefoxu zvykem, došlo ke zvýšení rychlosti prohlížeče, a to tentokrát díky zapnutí protokolu SPDY a chytřejšímu na pozadí probíhajícímu načítání stránek v panelech při zapnutí prohlížeče. Celá řada dalších vychytávek pak potěší i vývojáře a developery.

Pokud fungujete stále na starší verzi prohlížeče, rozhodně se vyplatí stáhnout Firefox 13 a rovnou ho pustit do provozu. Zejména rychlejší načítání stránek Vás totiž jistě potěší.

Rovnou k Firefoxu 14

Zatím jen betaverze Firefoxu 14 přináší ještě více novinek. Mezi ty největší rozhodně patří automatické dokončování URL adres, nový indikátor zabezpečení stránek nebo nově nastavitelná inicializace zásuvných modulů. Ostatní změny zatím nejsou tak radikální a týkají se především oprav nebo drobných úprav pro developery. Stáhnout si ji můžete zde.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Podobné články

Další články

Doporučujeme

Nahoru