Scrolls: Nová hra od Mojangu, tvůrců Minecraftu, je tu

Mojang je jedno z nejúspěšnějších studií vůbec. Za svou krátkou dobu existence už stihlo prodat docela dost kopií své prvotiny Minecraft, konkrétní čísla hovoří o 28 milionech. Příjmy se tak pohybují v řádech miliard korun i přes lidovou cenu hry. V červnu Mojang spustil betu dalšího svého projektu, který má potenciál stát se (finančně) neméně úspěšným. Jde totiž o sběratelskou karetní hru s mikrotransakcemi.

Šance, že Mojang se Scrolls opět udělá díru do světa, je poměrně velká. Hlavně díky snadným herním mechanikám, které jsou už od počátku vymýšleny jako součást počítačové hry. Nejde tedy o krkolomné šroubování pravidel stolní hry do digitální podoby, ale o plnohodnotné řešení bez kompromisů.

Hlavně jednoduše

Základní princip hry je snadný, velmi. Máte svůj balíček karet, ve které jsou budovy, postavy/monstra a kouzla. Zároveň máte i zdroje (resources), které potřebujete k vyvolání jednotlivých karet. Samozřejmě, jak to tak bývá, čím mocnější, tím dražší karta na vyvolání. Když vám zdroje docházejí, můžete zahodit kartu a získat tak další. Každý ze dvou hráčů (nebo hráč vs. počítač) má pět sošek, které musí chránit – po zničení tří z nich prohrává. Své jednotky skládá do hexů v mřížce 3x5 a snaží se ovládnout bojiště.

Karty

Jelikož jde o CCG, vše se točí kolem karet. Na začátku si vyberete svůj startovací balíček za tří nabízených – Order (Řád), Growth (Růst) a Energy (Energie). První zmíněný jde na to hlavně přes počty svých slabších jednotek, druhý zase vsází na rychlou regeneraci a hrubou sílu, kdežto třetí na maximální možnou damage svých technologicky vyspělých jednotek. Karty jsou rozděleny ještě na to, jestli jsou obyčejné, méně běžné, nebo vzácné:

Common: běžné karty, které poznáte na první pohled podle nejméně zdobných okrajů
Uncommon: méně běžné karty, které mají zdobnější okraje a také lepší staty
Rare: vzácné karty s výrazným zdobením okrajů

Nákupy

Nebojte se, se základními kartami nebudete muset vydržet navěky. Naopak, smyslem sběratelské karetní hry je rozšiřovat a zkvalitňovat svůj balíček. Dobrou zprávou je, že se všechny karty dají koupit za ingame měnu, kterou je zlato (gold). Druhou měnou jsou shardy, které si kupujete za reálné peníze. Karty lze kupovat jednotlivě za 100 goldů, přičemž jde o kartu náhodnou, nebo za 1000 goldů balíček deseti karet, kde máte navíc garantováno, že některé z nich budou uncommon a jedna rare.

Dále lze nakupovat už odkryté karty, kterých je 6 na týden a které jsou pro každého hráče generovány zvlášť.

Herní módy

Hra zná několik základních módů, ve kterých můžete získávat goldy a trénovat své schopnosti. Základem je tutorial, kde se naučíte, co a jak. Následují Trials, za jejichž splnění získáte gold a vyzkoušíte si různé situace a obtížnosti soubojů. Dále následují rychlé bitvy, ve kterých budete také bojovat proti počítačovým soupeřům a opět zde budete získávat zlaťáčky.

Pro PvP boje existují zatím dva módy, výzvy proti konkrétním hráčům, nebo hodnocené souboje, na základě kterých se budete pohybovat v žebříčku. Do budoucna přibude i kampaň, nebo různé turnaje.

Mikrotransakce nenaruší hru, naopak

Pokud se bojíte, že mikrotransakce budou nějak narušovat hru, můžeme vaše obavy ihned rozptýlit. Neexistuje nic, co byste si nemohli koupit i za in-game měnu, zlato, takže shards budete využívat pouze v případě, že se vám nechce s hrou tolik mazlit. Ideální například pro lidi, kteří mají méně času, než peněz. A ti, co si užívají, omluvte to sprosté slovo, grindování v onlinovkách, ti nemusejí vrazit do hry ani korunu a mohou být nejlepší, mají-li na to schopnosti. Investice 20 dolarů do nákupu plné hry tedy může být tou poslední, nebo teprve první z mnoha.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Podobné články

Další články

Nejčtenejší články

Doporučujeme

Nahoru