Skype: Návod na obnovu hesla

Zapomenutí hesla je jedním z velmi častých problémů, se kterým se drtivá většina uživatelů PC a internetu hojně setkává na vlastní kůži. Obzvláště je to typické pro služby Skype, do kterého se jednou přihlásíte, a pak už několik měsíců, nebo i let nemusíte heslo zadávat, protože se přihlášení děje automaticky. Zapomenout je v takovém případě velmi snadné, což naštěstí platí i pro obnovení hesla.

Obnovení hesla v každé situaci

Logo SkypeProblému se zapomenutými hesly jsou si vědomi i v technické podpoře programu, proto existuje vždy způsob, jak se ke svému účtu dostat. Ať už si jen nepamatujete heslo, nebo už ani nemáte kontrolu nad emailovou adresou, na kterou je účet registrován, ke svému účtu cestu najdete, byť někdy až přes zákaznickou podporu Skypu.

Níže najdete tři různé stavy, do kterých se díky zapomenutí přihlašovacích údajů můžete dostat, respektive tři kombinace zapomenutých údajů. Každý z příkladů samozřejmě obsahuje i řešení dané situace s potřebnými informacemi a odkazy.

 

1) Zapomenuté heslo

Pokud jste jen zapomněli heslo a/nebo uživatelské jméno, postup je velmi jednoduchý. Můžete přejít na odkaz níže a tam zadáte svou emailovou adresu.

Zapomněl jsem heslo

Po kliknutí na Další vám bude odeslán email s odkazem, na který kliknete. V tomto odkazu si vyberete, pro jaké své uživatelské jméno chcete změnit heslo, máte-li jich víc. Poté si snadno vytvoříte nové heslo, které musí mít alespoň 6 znaků, z nichž alespoň jeden musí být písmeno a alespoň jedna číslice, viz obrázek.

Po tomto postupu už se můžete normálně do svého Skype účtu přihlásitnovým heslem.

 

2) Zapomenuté heslo i emailová adresa

K opravdovým potížím se dostáváme až teď, ale jak už jsme předesílali, nic není neřešitelné. Pokud zapomenete heslo i emailovou adresu, přejděte na tuto adresu. Zde po vás budou chtít vyplnit několik záludných otázek. Největší problém je pro mnoho uživatelů to, že jsou v angličtině, ale všimněte si v patičce stránky volby jazyka, kde z English můžete přepnout třeba na Němčinu, Polštinu a Ruštinu (Čeština zatím bohužel chybí). Čím více přesných informací v tomto formuláři odešlete, tím snáze ověří Skype vaši identitu a pomůže vám s nastavením nové emailové adresy (můžete si ale nechat pouze připomenout tu starou) pro váš Skype účet, se kterou už si pak podle prvního návodu snadno vytvoříte i nové heslo.

 

3) Zapomenuté heslo i email s předchozím nákupem služeb

Jestliže jste opět ve stavu, kdy neznáte ani přístupové heslo, ani s ním svázaný email, ale nakoupili jste v nedávné době některou ze Skype služeb (kredit), máte z poloviny vyhráno. Zde je  totiž postup úplně stejný, pouze s tím rozdílem, že dokážete zadat více informací o provedeném nákupu služby, díky čemuž bude ověření vaší totožnosti o to snadnější. I odkaz na formulář je stejný.

Smazání Skype účtu

Účet nesmažete

Pokud chcete smazat svůj Skype účet, budete mít, podobně jako třeba u Facebooku, smůlu. Prostě ho musíte přestat používat. Nebojte se však, na jednu emailovou adresu můžete mít registrováno i více Skype jmen.

 

Návrat ke starší verzi Skypu

Na této adrese si můžete snadno stáhnout některou ze starších verzí, která se vám líbí. Nezapomeňte také, že se vám Skype bude snažit vnutit aktualizaci, kterou musíte zakázat, chcete-li se ze starší verze těšit déle, než několik vteřin. Před instalací starší verze samozřejmě odinstalujte novější Skype.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 3.5
Hlasováno: 4 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Karel
Karel

Mám skype a s drobnými obtížemi funguje ale když jej zavřu a pak jej chci znovu otevřít tak to nejde hlásí,že jsem již přihlášen ať se nejdřív odhlásím. Jak se tedy odhlásit a nebo aby se automaticky odhhlásil při zavření? Používám W 10. Děkuji

05.05.16 14:53 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, pravděpodobně Vám Skype stále běží, takže nejenom, že jste přihlášen, ale reálně máte aplikaci spuštěnu. Skype totiž nestačí zavřít kliknutím na ikonku křížku, ale je třeba jej kompletně ukončit kliknutím pravým tlačítkem na ikonu v systémovém panelu - Ukončit program.

09.05.16 09:36 reagovat

ANNA
ANNA

Dobrý den ,, prosím o radu či pomoc ,nedopatřením jsem stáhla novou verzi skype ,,a poté mi nejde mikrofon ,,když jsem se pokusila navázat spojení se známými ,,já slyšela vše ale druhá strana mne neslyší ,,Co mohu dělat v tomto případě ,,Můžete mi prosím poradit ,,Pc je v pořádku ,,mikrofon který je zabudován v P.C také ale když zkouším ECHO zvuk se nevrací ,,Poradˇte prosím ,,Děkuji

28.03.16 09:32 reagovat

Táňa Richterová
Táňa Richterová

Omylem jsem se odhlásila. Nepamatuji si heslo. Nelze se přihlásit přes účet Microsoftu, ani přes Facebook. Pokud zadám odeslat zapomenuté hesla na reg. mail nic nepříjde. Co s tím? Děkuji

21.09.15 23:35 reagovat

Ludmila Hostinská
Ludmila Hostinská

Dobrý den.Prosím poraďte.Nemůžu se přihlásit na skype já ani dcera přesto že máme správné jméno i heslo.Prostě se nejde přihlásit a nic nám to tam nepíše.Děkuji za odpověď a radu.

21.09.15 14:29 reagovat

svatopluk mareček
svatopluk mareček

Dobry den poslal jsem 20x email abych obnovil nove heslo na skype ale nic mi neprislo na mou reg.adresu (emil.)tak proc maji tu tabulku porad tam kdyz nefunguje je uplne jinší než Vaše nahoře zakroužkovan.Diky spozdravem mareck

20.07.15 19:52 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, může se stát, že má email zpoždění, případně, že spadne do složky Spam - zkontrolujte ji. Nemá smysl klikat na zaslání emailu 20x, raději se ujistěte, že jste zadal správnou adresu.

21.07.15 13:04 reagovat

Doporučujeme

Nahoru