Skype: Návod na obnovu hesla

Zapomenutí hesla je jedním z velmi častých problémů, se kterým se drtivá většina uživatelů PC a internetu hojně setkává na vlastní kůži. Obzvláště je to typické pro služby Skype, do kterého se jednou přihlásíte, a pak už několik měsíců, nebo i let nemusíte heslo zadávat, protože se přihlášení děje automaticky. Zapomenout je v takovém případě velmi snadné, což naštěstí platí i pro obnovení hesla.

Obnovení hesla v každé situaci

Logo SkypeProblému se zapomenutými hesly jsou si vědomi i v technické podpoře programu, proto existuje vždy způsob, jak se ke svému účtu dostat. Ať už si jen nepamatujete heslo, nebo už ani nemáte kontrolu nad emailovou adresou, na kterou je účet registrován, ke svému účtu cestu najdete, byť někdy až přes zákaznickou podporu Skypu.

Níže najdete tři různé stavy, do kterých se díky zapomenutí přihlašovacích údajů můžete dostat, respektive tři kombinace zapomenutých údajů. Každý z příkladů samozřejmě obsahuje i řešení dané situace s potřebnými informacemi a odkazy.

 

1) Zapomenuté heslo

Pokud jste jen zapomněli heslo a/nebo uživatelské jméno, postup je velmi jednoduchý. Můžete přejít na odkaz níže a tam zadáte svou emailovou adresu.

Zapomněl jsem heslo

Po kliknutí na Další vám bude odeslán email s odkazem, na který kliknete. V tomto odkazu si vyberete, pro jaké své uživatelské jméno chcete změnit heslo, máte-li jich víc. Poté si snadno vytvoříte nové heslo, které musí mít alespoň 6 znaků, z nichž alespoň jeden musí být písmeno a alespoň jedna číslice, viz obrázek.

Po tomto postupu už se můžete normálně do svého Skype účtu přihlásitnovým heslem.

 

2) Zapomenuté heslo i emailová adresa

K opravdovým potížím se dostáváme až teď, ale jak už jsme předesílali, nic není neřešitelné. Pokud zapomenete heslo i emailovou adresu, přejděte na tuto adresu. Zde po vás budou chtít vyplnit několik záludných otázek. Největší problém je pro mnoho uživatelů to, že jsou v angličtině, ale všimněte si v patičce stránky volby jazyka, kde z English můžete přepnout třeba na Němčinu, Polštinu a Ruštinu (Čeština zatím bohužel chybí). Čím více přesných informací v tomto formuláři odešlete, tím snáze ověří Skype vaši identitu a pomůže vám s nastavením nové emailové adresy (můžete si ale nechat pouze připomenout tu starou) pro váš Skype účet, se kterou už si pak podle prvního návodu snadno vytvoříte i nové heslo.

 

3) Zapomenuté heslo i email s předchozím nákupem služeb

Jestliže jste opět ve stavu, kdy neznáte ani přístupové heslo, ani s ním svázaný email, ale nakoupili jste v nedávné době některou ze Skype služeb (kredit), máte z poloviny vyhráno. Zde je  totiž postup úplně stejný, pouze s tím rozdílem, že dokážete zadat více informací o provedeném nákupu služby, díky čemuž bude ověření vaší totožnosti o to snadnější. I odkaz na formulář je stejný.

Smazání Skype účtu

Účet nesmažete

Pokud chcete smazat svůj Skype účet, budete mít, podobně jako třeba u Facebooku, smůlu. Prostě ho musíte přestat používat. Nebojte se však, na jednu emailovou adresu můžete mít registrováno i více Skype jmen.

 

Návrat ke starší verzi Skypu

Na této adrese si můžete snadno stáhnout některou ze starších verzí, která se vám líbí. Nezapomeňte také, že se vám Skype bude snažit vnutit aktualizaci, kterou musíte zakázat, chcete-li se ze starší verze těšit déle, než několik vteřin. Před instalací starší verze samozřejmě odinstalujte novější Skype.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 3.5
Hlasováno: 4 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Fries Ivan
Fries Ivan

Dobrý den. Mám starší PC s operačním systemem Windows XP. Nemohu se přihlásit regulerně. Kterou verzí Skype mi doporučíte. Děkuji za radu. Fries

05.07.15 09:00 reagovat

Dvořák Pavel
Dvořák Pavel

Dobrý den. Jsem již starší uživatel Skype a více věcí už nezvládám. Mám dvě adresy Skype a jednu bych chtěl zrušit. Jak to mám udělat. Prosím o radu pokud možno nějak jednoduše. Díky Pavel

14.05.15 16:09 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, zrušení možné není. Jednoduše vybraný účet nepoužívejte. Pokud jej chcete odstranit z nabídky při přihlašování, proveďte následující: stiskněte kombinaci kláves Win + R a do textového pole napište %appdata% a potvrďte Enterem. Otevře se okno a v něm najděte složku Skype. V ní pak vyhledejte složku se stejným jménem, jako má Váš nepoužívaný profil a tuto složku smažte (pokud si nejste jistý, pouze ji přejmenujte).

14.05.15 16:22 reagovat

Broucajz
Broucajz

Ve Windows7 do tří sekunde po spuštěmé Sklype se objeví hláška "Program Skype přestal pracovat" a Skype se zavře. Mám nový PC, dost paměti, nainstalována nejnovější verze Skype. Poraďte - děkuji

12.02.15 11:04 reagovat

marie
marie

Dobry den,da se na jednu e-mailovu adresu zaregistrovat dva skype?Muj syn na svuj notebook zarigostroval sobe a muj prestal fungovat.

07.02.15 16:04 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, ano, na jeden email můžete registrovat hned několik účtů.

09.02.15 09:13 reagovat

Terezie Kenická
Terezie Kenická

Dobrý den už jsem nekolikrát vyolnila vše na obnovení skypu a stále píšete zkuste znovu, že se nezdařilo, nechápu proč to nejde a proč to stále musím psát do nekonečna už jsem dala i jiné jméno a heslo jak tam chěli a nic. prosím o pomoc.děkuji

01.02.15 10:20 reagovat

Nejčtenejší články

Doporučujeme

Nahoru